MasterChef Duygu Acarsoy Kimdir?

26.10.2021
457
MasterChef Duygu Acarsoy Kimdir?

MasterChef Duygu Acarsoy Kimdir?, biyografi sitemizde, MasterChef Duygu Acarsoy Kimdir? başlığı altında makale bir araya getirdik. MasterChef Duygu Acarsoy Kimdir? biyografisi yazımızda…

Başlıklar

MasterChef Duygu Acarsoy Kimdir?

MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Duygu Acarsoy kimdir ve nereli? Kaç yaşında? YouTube ve İnstagram adresi ne? Finale ikinci kalan iddialı yarışmacı ile ilgili ayrıntılı bilgiler biyografi yazımızda.

Duygu Acarsoy Biyografisi

(Dilerseniz bu biyografiye video olarak da varabilirsiniz)

Master Chef Duygu Kimdir?

Duygu Acarsoy Masterchef 2020’nin 16 kişilik ana kadrosuna ikinci seçilen isim oldu.
2008 senesinde Ankara Üniversitesi Ziraat ve İnsan Kaynakları Fakültesi’nden mezun olan Duygu Acarsoy, Alanya Hep Üniversitesi’nde eğitmen şef olarak çalışıyor. Aynı zamanda Ankara’da esnaf ekmeği, kruvasan ve tatlı üreten bir restoranın üretim koordinatörüdür.

Sektörde 3,5 senedir eğitmen olarak çalışıyormuş.Bodrum Red Pan’de pastane şefliği de yapmış. 35 yaşında, Bursalı ve yarışmaya Ankara’dan katılıyor.
Tabi burada hemen aklınıza şu soru gelebilir. Yemek yapma hususunda eğitim veren bir öğretim görevlisi neden bu yarışmada yarışıyor ve bazı yemekleri yapamıyor.
Hemen burada açıklamasını yapalım.
Duygu Acarsoy,profesyonel pasta ve fırıncılık eğitimi almış, İspanya ve Almanya’da ekşi mayalı ekmekler üzerine eğitim görmüş.
Ayrıca dondurma ve sorbe üzerine eğitimleri de mevcut.
Yani uzmanlık alanı genelde pastacılık. Yemek denilince tek bir uzmanlık alanı yok tabi ki kendi içinde ayrı dallara da ayrılmış durumda.
Duygu Acarsoy profesyonel aşçılık eğitimi almamış. Aşçılık eğitimini sonradan restoranlarda ücretsiz olarak çalışarak almaya çalışmış.
Bu onun ne kadar çalışkan ve azimli birisi olduğunu göstermeye gerçekten de yeter de artar bile.

Bu sektöre girmesine neden olan olay, bundan on yıl önce evlendiği birinin onu evliliğin ilk haftasında dolandırmasıymış.
Daha sonra psikolojik yardım almak yerine mutfağa girmeye karar vermiş. Daha sonra profesyonel eğitimler almaya başlamış.
Mutfağı terapi gibi gören Duygu Acarsoy mutfağa girdiği zaman olağanüstü mutlu oluyormuş.
Bunların dışında boş zamanlarında kitap okuyor. Koyu Fenerbahçeli. Tam bir hayvansever ve bir kedisi var.

Pastacıların da MasterChef’i kazanabileceğini ispatlamak isteyen Duygu Acarsoy yarışmada pastane kültürünü en iyi biçimde yansıtıp, diğer konseptlerde de iddiasını ortaya koyarak yarışmada büyük ödülü kazanmayı planlıyor.

Bir YouTube kanalı şuan için yok.
dacarsoy kullanıcı adı ile kullandığı İnstagram hesabında bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile 2800 takipçisi bulunmakta fakat bu sayının yarışmayla birlikte hızla artması bekleniyor. Kendisine buradan MasterChef 2020’de başarılar dileriz.

Duygu Acarsoy İnstagram Hesabı https://www.instagram.com/dacarsoy/

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.