Manuş Baba Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
322
Manuş Baba Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Manuş Baba Kimdir?, biyografi sitemizde Manuş Baba Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Manuş Baba Kimdir? kaç yaşında?, Manuş Baba Kimdir? memleketi neresi, Manuş Baba Kimdir? evi nerede, Manuş Baba Kimdir? nereli, Manuş Baba Kimdir? instagram, Manuş Baba Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Manuş Baba Kimdir? Biyografi

Manuş Baba Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

Manuş Baba kimdir gerçek adı ne? Manuş Baba konser tarihleri ne zaman? Müzik piyasasında kendine özgü yorumu ile çıkış yapan Manuş Baba asıl adı ne? Neden Manuş baba? Manuş Baba özgeçmiş ve biyografisi ile ilgili tüm detaylar biyografi köşemizde.

Manuş Baba siyasi görüşü bunun yanında takipçilerinin merak ettiği Manuş Baba yaşı ve kelime anlamı olarak Manuş ne demek? Tüm detayları biyografimizde bulacaksınızdır.

Öncelikle manuş nedir? Manuşlar nereden gelmektedir. Kaynaklardan derlediğimiz kadarı ile “Manuşlar, Orta Avrupa çingeneleri. “Manuş” Sanskritçe “insan” demektir. Aynı zamanda bunlar, Indus Irmağı kıyılarından geldikleri için bunlara “Sinti” de denilmektedir.”

Lakin Manuş Baba’nın hikayesi biraz farklı; çocukluk zamanında anneannesinin kendisine güzel çocuk manasına gelen Manuş olarak seslenmesiyle manuş ortaya çıkmıştır.

Manuş Baba şarkıları ile son haftalarda herkesin gönlüne taht kurdu. Ruhunuz mu sıkıldı? Manuş Baba dinle ve kendinden geç. Manuş Baba albüm ve şarkıları son haftalarda çeşitli mecralarda en fazla dinelenin müzikler içinde yer aldı. Manuş Baba youtube üzerinden şarkılarını dinleyen herkes mest oluyor. Müziğe yeni bir yorum getiren Manuş Baba ile ilgili bilinmeyen tüm detaylara başlıyoruz.

Manuş Baba asıl adı ile Mustafa Özkan, 1 Aralık 1986 senesinde Mersin Tarsus’ta dünyaya gelmiştir. İlkokul eğitimini Tarsus Turgut İçgören ilköğretim okulunda yaptı.  Ortaokulu Barbaros İlköğretim Okulu’nda bitirdi. Manuş Baba lise eğitimini 2005 senesinde Antalya Gazi Lisesi’nde bitirdi. Lise senelerında ve sonrasında müzik eğitimi alan ve çeşitli enstrümanlar çalan Manuş Baba, 2010 senesinde aldığı eğitimlerle Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm’ünü kazandı. Manuş Baba 30 yaşındadır. Uzun bir süredir Antalya’da yaşamaktadır. Manuş baba aslen nerelidir diye merak edenler için Manuş Baba aslen Diyarbakır’lıdır.

Sevilen şarkılara cover yaparak youtube kanalı üzerinden çalışmalarını müzik severlere ulaştıran Manuş Baba yakın tarihte 2017 senesinde “Dönersen Islık Çal” isimli albüm ile müzik severlerle buluştu. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde konserler veren Manuş baba yarattığı yeni özgün akım müzik ile çalışmalarına sürdürmektedir. Albümünde bulunan ve popüler olan başlıca şarkılar ise şöyle;

Manuş Baba Şarkıları

 • Manuş Baba Eteği Belinde
 • Manuş Baba Dönersen Islık Çal
 • Manuş Baba Aşkın Kederi
 • Manuş Baba Haberin Var mı?
 • Manuş Baba İstanbul
 • Manuş Baba Değmez
 • Manuş Baba Ben Sana Vurgunum
 • Manuş Baba Derin Derin Sevdalara Dalarsın
 • Manuş Baba Dört Nal
 • Manuş Baba Tabutta Rövaşata
 • Manuş Baba Gülcemal
 • Manuş Baba Yalan

Manuş Baba gerçek sosyal platform hesapları

Manuş Baba youtube: https://www.youtube.com/user/perperik

Manuş Baba instagram: https://www.instagram.com/manusbaba/?hl=tr

Manuş Baba facebook: https://www.facebook.com/manusbaba/

Manuş Baba twitter: https://twitter.com/manusbaba

Manuş Baba görsel ve fotoğrafları

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.