Maksut Aşkar kimdir, Maksut Aşkar kaç yaşında?

07.11.2021
190
Maksut Aşkar kimdir, Maksut Aşkar kaç yaşında?

Maksut Aşkar kimdir, biyografi bölümünde Maksut Aşkar biyografi sayfası ile karşınızdayız. Maksut Aşkar kaç yaşında?, Maksut Aşkar memleketi neresi, Maksut Aşkar facebook, Maksut Aşkar nereli, Maksut Aşkar instagram, Maksut Aşkar ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Maksut Aşkar kimdir? başlığımızın detayları..

Maksut Aşkar Kimdir – Maksut Aşkar Biyografi

1976 İskenderun doğumlu Maksut Aşkar, 4 kardeştir. Annesi modelist, babası ise özel bir şirketin muhasebecisi olarak çalışmıştır. Bir çok şehirde yaşamış, 2 sene babaannesinin yanında kalmıştır. O süre içinde babaannesinin geleneksel ne yemek varsa, içli köfteden kahve kavurmaya, reçele kadar onunla birlikte yaptığını belirtmiştir.

İlk dönem İstanbul’un zamanında deyimi yerinde ise cafcaflı barı Sherlock Holmes’de barboy olarak işe başlamıştır. Çırağan Q Jazz Bar’da çalışmış ve 3 arkadaşıyla birlikte açılışlara, partilere catering hizmeti verdikleri bir catering şifrketi kurmuştur. Okul bitincede Emporio Armani Cafe’de çalışmaya başlamıştır.

Mezun olduğu sene ise Nupera isimli çok mekanlı yiyecek ve içecek işletmesinde yönetici olarak çalışmıştır. Nupera macerasının sonrasında, Hillside City Club’larda kendi işletmesinin yöneticiliğini üstlenmiştir.

Kendisini tat tasarımcısı olarak tanımlandıran Maksut Aşkar, tasarladığı lezzetleri sergilerle örtüştürmüş, karma sergilere dahil olmuş ve solo sergiler açmıştır. Geçmişten günümüze birden çok marka için lezzet danışmanlığı ve tasarım etkinlikleri gerçekleştirmiştir.

Hillside Beach Club Fethiye, Sofa Otel ve Bodrum Maçakızı Otel gibi birden çok işletmeye lezzetler tasarlamış ve danışmanlık yapmıştır. 2007 ve 2009 senelerı içinde Multi, 2009 ve 2012 senelerı içinde ise LilBitz isimli 2 restaurant’ta çalışmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi sertifika programlarında tecrübelerini paylaşan Maksut Aşkar şimdilerde ise Özyeğin Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği bölümünde dersler vermektedir.

İlerleyen senelerda işletmeci ve şef olarak Sekizİstanbul isimli restaurant ve Salt Galata’da açtığı mekanı Neobölgesel ile çalışmalarını sürdürmüştür. Diğer öte yandan ise 24Kitchen’da yayına giren Türk mutfağını modern hali ile dünyaya tanıtan Lezzet Sanatı ve Neobölgesel programlarını seyirciler ile buluşturmuştur. En son İstanbul Cihangir’deki Kiki isimli restaurant’ın kurucu şef ortağı olmuştur.

Maksut Aşkar, Louis Vuitton ve Donna Karan gibi dünya devlerinin davetleri için yiyecek tasarımı yapmıştır.

 Usta oyuncu Tarık Papuççuoğlu‘nun kızı Tamar Zeynep Aşkar (Papuççuoğlu) ile evlidir.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.