Mahsun Kırmızıgül Kimdir? Mahsun Kırmızıgül Biyografisi

Mahsun Kırmızıgül Kimdir? Mahsun Kırmızıgül Biyografisi

25 Eylül 2015 0 Yazar: Biyografi

26 Mart 1969 yılı Diyarbakır doğumlu olan Sanatçı Mahsun Kırmızıgül, 22 çocuklu bir ailenin bireyidir. İlk ve orta öğretim eğitimlerini Diyarbakır’ da tamamlayan Sanatçı, abisini kaybettikten sonra annesi ile çalışma hayatına atılmıştır.

Diyarbakır karpuz Festivalin’ de adını duyurarak düğünlerde şarkı söylemeye başlar. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’ nde eğitim almaya başlar. Bu yıllarda amatör olarak sekiz albüm yapan Kırmızıgül, profesyonel olarak ilk kez 1993 yılında albüm çıkarmıştır. Albüm adı ‘’ Alem Buysa Kral Benim’’ olarak piyasaya çıkmış ve sanatçı için müzik dünyası tam anlamıyla başlamıştır. Müzik dünyasına bomba gibi düşen bu albüm satış rekoru kırmıştır.

Mahsun Kırmızıgül Kimdir? Mahsun Kırmızıgül Biyografisi

1994 yılında prestij müzik ile ortaklık sağlayarak yapımcı kimliğini ortaya çıkardı. 2010 yılına kadar çeşitli çalışmalar yapan Mahsun Kırmızıgül, ‘’ Bitlis’ te Beş Minare’’ isimli sinema filmi ile sinemaya adım atmış ve baş rol oynamıştır. 2015 yılında vizyona giren ‘’ Mucize’’ adlı sinema filminin senaryosunu yazmış hem de yönetmenliğini yapmıştır. ‘’ Beyaz Melek’’, ‘’ Güneşi Gördüm’’ gibi sinema filmleri ile yönetmenliğini ve oyunculuğunu da ön plana çıkartmıştır.

Sanatçı tüm çalışmalarında çeşitli ödüllere layık görülmüş. 2012 yılında 3. Antalya Televizyon Ödülleri, 2008 yılında 41. Houston Film Festivali En İyi Yönetmen ve En İyi Film Ödülleri’ nin sahibi olmuştur. Houston Ödülleri’ ni ‘’ Beyaz Melek’’ sinema filmi sayesinde almıştır.

Mahsun Kırmızıgül Kimdir? Mahsun Kırmızıgül Biyografisi

Mahsun Kırmızıgül, çok genç yaşta evlenerek bir erkek çocuğu sahibi olmuştur. Babasından dolayı çocuğu ile asla babası gibi bir ilişki kurmamış özellikle bayram günlerinde mutlaka yanında olmuştur. Çok zor çocukluk ve gençlik dönemi geçiren Mahsun Kırmızıgül, çıkardığı albümler ve yönetmenliğini yaptığı filmler ile ilgi odağı olmuştur. Yönetmenliğini yaptığı film konularında toplumsal sorun ve olaylara yer veren Sanatçı, her filminde gişe rekorları kırmıştır.

Mahsun Kırmızıgül; oyuncu, şarkıcı, yönetmen, senarist ve prodüktör olarak hayatına devam etmektedir. Her yaptığı işte başarıyı elde eden Sanatçı son yıllarda sinemaya ağırlık vererek çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalarında kendi bizzat bulunarak başrol oyunculuğunu da üstlenmektedir

istanbul escort bayan