Mahmut Tanal kimdir, Mahmut Tanal kaç yaşında?

06.11.2021
60
Mahmut Tanal kimdir, Mahmut Tanal kaç yaşında?

Mahmut Tanal kimdir, biyografi bölümünde Mahmut Tanal biyografi sayfası ile karşınızdayız. Mahmut Tanal kaç yaşında?, Mahmut Tanal memleketi neresi, Mahmut Tanal facebook, Mahmut Tanal nereli, Mahmut Tanal instagram, Mahmut Tanal ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Mahmut Tanal kimdir? başlığımızın detayları..

Mahmut Tanal Kimdir – Mahmut Tanal Biyografi

  1961 tarihinde Hilvan’ın Bahçecik köyünde Mustafa ve Keziban Tanal çiftinin çocuğu olarak doğan Mahmut Tanal İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oluşunun sonrasında İstanbul Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı. Bahçeşehir ve Okan Üniversitelerinde Siyaset Okulu Programından sertifika aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Ceza Mahkemesi Hukukunda İletişimin Denetlenmesi ve Teknik İzleme Programı eğitimi ile Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin birlikte gerçekleştirdiği Türk Avukatlarının Aşamalı Eğitimi Programına katılan Tanal, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği Üyeliği yaptı. 

2011 Türkiye genel seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi  İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde tekrar CHP İstanbul meclise girdi. 

2018 genel seçimlerinde CHP İstanbul 1.bölge milletvekili adayıdır. 

Mahmut Tanal, orta düzeyde Almanca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.