Mahmut Ekşi kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
254
Mahmut Ekşi kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Mahmut Ekşi kimdir?, biyografi sitemizde Mahmut Ekşi kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Mahmut Ekşi kimdir? kaç yaşında?, Mahmut Ekşi kimdir? memleketi neresi, Mahmut Ekşi kimdir? evi nerede, Mahmut Ekşi kimdir? nereli, Mahmut Ekşi kimdir? instagram, Mahmut Ekşi kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Mahmut Ekşi kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Mahmut Ekşi
Doğum tarihi: 1 Ocak 1952
Doğum yeri: Rize
Boy: 1.76 cm
Kilo: 88 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli
Meslek: Eğitimci, İşadamı
İnstagram hesabı için tıklayın

Mahmut Ekşi nereli? Kaç yaşında?

Mahmut Ekşi kimdir, nereli, kaç yaşında, eşi kim? Mahmut Ekşi Hoca kim? İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Mahmut Ekşi yaşamı ve biyografisi

Mahmut Ekşi Türk İlim ve Fazilet Vakfı Başkanı’dır. Türkiye’de inşaat ve eğitim kurumları ile tanınmaktadır.

Mahmut Ekşi Hoca kim

Mahmut Ekşi 1 Ocak 1952 senesinde Rize İkizdere İlçesi Bayır Köyü’nde dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Bayır Köyü’nde başladı fakat ailesi ile İstanbul’a taşınmak durumunda kaldı ve eğitim hayatına İstanbul Üsüdar’da devam etmeye başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbu Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde sürdürdü. Üniversite saatleri civarında aile şirketlerinde çalışmaya başladı.

Mahmut Ekşi iş yaşamına Ekşioğlu Ailesi’nin aile şirketi olan inşaatçılık alanında adım attı.

İlim ve Fazilet Vakfı, Rize Vakfı, Ekşioğlu Vakfı, Harun Ekşi Vakfı ve Haydarpaşa Lisesi Mezunları Vakfı gibi kurumların kuruluş ve yönetim kadrosunda bulunan aktif rol aldı. Ayrıca Marmara Eğitim Gönüllüleri Derneği, Üsküdar Rizeliler Derneği, RİDEF, Üsküdar Anadolu Spor Kulübü, Üsküdar İcadiye ve Sultantepe Spor Kulüplerinde Başkanlık ve Fahri Başkanlıklar yapan isim oldu.

Mahmut Ekşi Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesidir. Ayrıca siyasetin merkezinde de aktif olarak rol aldı. İstanbul Anadolu yakasında sayıları 25 bin üzerinde aile vakfı olan Ekşioğlu Vakfı’nın ve aileye ait 2 şirketin Yönetim Kurulu Başkanıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

İstanbul Üsküdar ve Pendik’te bulunan Fazilet Eğitim Kurumları’nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Mahmut Ekşi evli olup ve 6 çocuk babasıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.