Lütfü Türkkan kimdir, Lütfü Türkkan kaç yaşında?

04.11.2021
85
Lütfü Türkkan kimdir, Lütfü Türkkan kaç yaşında?

Lütfü Türkkan kimdir, biyografi bölümünde Lütfü Türkkan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Lütfü Türkkan kaç yaşında?, Lütfü Türkkan memleketi neresi, Lütfü Türkkan facebook, Lütfü Türkkan nereli, Lütfü Türkkan instagram, Lütfü Türkkan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Lütfü Türkkan kimdir? başlığımızın detayları..

Lütfü Türkkan Kimdir – Lütfü Türkkan Biyografi

1959 İstanbul doğumlu Lütfü Türkkan, Türk siyasetçisidir. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde Önlisans yaptı. Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nü bitirdi.. Doce Golcev Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimi gördü.

Ticari yaşamına 1986 senesinde Kristal Cam şifrketi ile başladı. 1992-1997 senelerı içinde Türkkan Uluslararası Nakliyat Firmasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 1997 senesinde Bitkisel Ham Yağ üretmek üzere, Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde TÜGMAD Türkkan Gıda Mad. San. ve Tic. A.Ş’yi kurdu.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfı’nda Başkanlık görevinde bulundu.

2011-2015 senelerında MHP’den Kocaeli milletvekili olarak görev yaptı. Bu zamanda Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyesi oldu. MHP’de parti içi muhaliflerin yanında yer almış, sonrasında İYİ Parti’nin kurucularından oldu ve Genel İdare Kurulu’na seçildi. 5 Nisan 2018 tarihinde İYİ Parti Basın Yayın ve Medya’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandı. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde Kocaeli milletvekili seçildi. 27. zamanda Grup Başkanvekilliği’ne seçildi.

İyi düzeyde İngilizce ve Rusça, orta düzeyde Makedonca ve Bulgarca bilmekte olup evli ve 4 çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.