Lütfiye Selva Çam kimdir, Lütfiye Selva Çam kaç yaşında?

04.11.2021
71
Lütfiye Selva Çam kimdir, Lütfiye Selva Çam kaç yaşında?

Lütfiye Selva Çam kimdir, biyografi bölümünde Lütfiye Selva Çam biyografi sayfası ile karşınızdayız. Lütfiye Selva Çam kaç yaşında?, Lütfiye Selva Çam memleketi neresi, Lütfiye Selva Çam facebook, Lütfiye Selva Çam nereli, Lütfiye Selva Çam instagram, Lütfiye Selva Çam ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Lütfiye Selva Çam kimdir? başlığımızın detayları..

Lütfiye Selva Çam Kimdir – Lütfiye Selva Çam Biyografi

1970 Şanlıurfa doğumlu Lütfiye Selva Çam, Ankara’da bitirdiğı ilk, orta ve lise tahsilinin sonrasında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

1996-2008 senelerı arası Ankara, İstanbul ve İsviçre’de çeşitli firmalarda yönetim, organizasyon, insan kaynakları alanlarında çalıştı. Boston ve Troy State Üniversiteleri ile birlikte “Doğu Almanya’nın Yeni Ekonomik Süreci” üzerine Dresden’de araştırma çalışmalarına katıldı. Yönetim ve Organizasyon, Kişisel Gelişim ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında gerek ticari gerekse sosyal amaçlı çalışmalarını 1996 senesinden bu tarafa çeşitli yerli ve yabancı kuruluşlarda ve aile şirketinde yürüttü.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK üyesi olarak Ekonomi İşleri Başkanı, Dış İlişkiler Başkanı olarak görev yaptı. 2008-2012 senelerı içinde Avrupa Halk Partisi (EPP) gözlemci yönetim kurulu üyesi; 2013-2014 tarihleri içinde ise Asya Siyasi Partileri Konferansı (ICAAP) Kadın kolları başkan yardımcısı olarak görev aldı. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Ankara Temsilciliği’nin Kurucu Başkanıdır. Ayrıca, 1995 senesinden bu yana MÜSİAD ile başlayan ve günümüze kadar devam eden girişimciliğe dönük çalışmalarda yer almıştır.

25.Dönem ve 26. Dönem Ankara Milletvekili olan Lütfiye Selva Çam, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Yönetim Kurulu kullanıcı hesabı yapmıştır. 27. Dönemde de Ankara Milletvekilli olanLütfiye Selva Çam,22 Eylül 2015’ten bu yana AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmektedir.

İleri düzeyde İngilizcenin bunun yanında temel düzeyde Fransızca ve Arapça bilmektedir. Lütfiye Selva Çam, evli ve 3 çocuk annesidir.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.