Liu Wen kimdir, Liu Wen kaç yaşında?

05.11.2021
319
Liu Wen kimdir, Liu Wen kaç yaşında?

Liu Wen kimdir, biyografi bölümünde Liu Wen biyografi sayfası ile karşınızdayız. Liu Wen kaç yaşında?, Liu Wen memleketi neresi, Liu Wen facebook, Liu Wen nereli, Liu Wen instagram, Liu Wen ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Liu Wen kimdir? başlığımızın detayları..

Liu Wen Kimdir – Liu Wen Biyografi

1988 Çin doğumlu Liu Wen, Victoria’s Secret Fashion Show’a çıkan ilk Asyalı modeldir. 2005 senesinde modellik kariyerine başlayan Liu Wen,Yeni İpek Yolu Dünya Modeli Yarışması’nda katıldı yarışmayı kazanamasa da fazla zaman geçmeden mankenlik yaparak çalışmaya başladı.

Vogue gibi popüler dergilerde çalışmaya başladıktan sonra ulusal başarıla imza atmaya başladı. Bir ajansla anlaşarak Paris Moda Haftasına 2008 senesinde davet edildi. 2009 senesinde Victoria’s Secret’te podyuma çıktı. Ayrıca Liu Wen Victoria’s Secret’te yürüyen ilk Çin kökenli kadın oldu. 

 2012 senesinde, The New York Times ona “Çin’in ilk iyi niyetli süpermodeli” demiştir. 2013 senesinde, o ‘Forbes’ dergisinin yıllık en fazla kazanan modeller listesinde ilk Asyalı model oldu

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.