Lina Çetinkaya kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
3.262
Lina Çetinkaya kimdir, nereli, kaç yaşında?

Lina Çetinkaya Kimdir, biyografi sitemizde Lina Çetinkaya ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Lina Çetinkaya kaç yaşında?, Lina Çetinkaya memleketi neresi, Lina Çetinkaya evi nerede, Lina Çetinkaya nereli, Lina Çetinkaya instagram, Lina Çetinkaya ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Lina Çetinkaya Biyografi

Lina Çetinkaya kimdir, nereli, kaç yaşında?

Lina Çetinkaya çocuk sosyal platform fenomenidir. Prenses Lina TV olarak tanınmaktadır. 12 Eylül 2014 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Günümüz itibari ile yaşı 8 yaşındadır. Esasen Ankaralı’dır. Youtube kanalında dansları ve seslendirdiği şarkılarla tanınmaya başladı ve yıldızı parladı.

Lina Çetinkaya yaşamı ve biyografisi

Lina Çetinkaya 12 Eylül 2014 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Babasının adı Taner Çetinkaya ve annesinin adı Rukiye Çetinkaya’dır. Memleketi aslen Ankara’dır. Babası özel bir şirkette yönetici olarak görev almaktadır. Lina Çetinkaya bilinen adı ile Prenses Lina TV ilkokul öğrencisidir. 6 Ağustos 2017 tarihinde Youtube kanalını açtı. Diğer sosyal platform platformlarında da aktif içerikler paylaşımı yaptı.

Lina Çetinkaya Prenses Lina Tv’nin ilk dans ettiği şarkı Demir’in 2015 senesinde seslendirdiği Mastika şarkısıdır. Aynı zamanda ilk dile getirdiği şarkı ise 2000 senesinde Neşet Ertaş’ın Yalan Dünya isimli şarkısıdır.

Lina Çetinkaya’nın en sevdiği şarkıcı müzisyene gelince Ben Fero favorileri içindedır. Ben Fero’nun Demet Akalın şarkısını da çok sevmektedir. Ayrıca en sevdiği renk mor ve en sevdiği yemek çorba, en sevdiği içecek süt ve en sevdiği abur cubur dondurma iken, hiç sevmediği yemek ise ıspanaklı yumurta.

En sevdiği hayvan kedidir. Kedisinin adı ise dorindir. En sevdiği masal Faldır Fatma’dır. Ayrıca evinde Fikri Paşa ve Prenses Boncuk adında 2 kuşu bulunmaktadır. Lina Çetinkaya’nın ayakkabı numarası 28’dir.

Lina Çetinkaya boy kilo ve hangi burç?

Lina Çetinkaya boyu 1.25 cm kilosu 25 kg ve burcu Başak.

Lina Çetinkaya kaç yaşında, instagram, youtube videoları, kısaca yaşamı ve vikipedi kaynaklı detaylarını derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.