Levent Üzümcü Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

25.10.2021
227
Levent Üzümcü Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Levent Üzümcü Kimdir? Biyografisi, bölümünde Levent Üzümcü Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Levent Üzümcü Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Levent Üzümcü Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Levent Üzümcü
Levent Üzümcü, 6 Temmuz 1972 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Eskişehir’de konservatuvarda okudu. Konservatuvar senelerından bu yana genellik Jön karakterleri oynatılmak istense de kendisi daha çok komedilerde oynamak istedi. Üniversite senelerında bir gençlik festivali kapsamı içinde İstanbul’a gelir. Daha sonra uzun yıllar çalışacağı İstanbul Şehir Tiyatroları – Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’ne ilk çıkışı oldu. Aynı zamanda bu festival esnasında ardından aşık olup evleneceği eşi Ebru ile tanışmıştır.

Konservatuvardan mezun olduktan sonra aldığı teklif üzerine Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çalışır, burada tam 6 premier yaptı. ”Muammer Muammer” adlı oyunun Anadolu turnesi ile Türkiye’nin birden fazla yerini gezer. Ayrıca Bursa’da AS Tv’de canlı yayın sunuculuğu yapmaya başlar ve bir yayın sezonu boyunca devam eder.

Levent Üzümcü, İstanbul’a yerleşmeye karar verir ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nda yevmiyeli oyuncu olarak çalışmaya başlar.

Levent Üzümcü, Şubat 1997’de Ebru Tuay ile sade bir nikah merasimiyle evlendi. Ada ve Batu adında iki oğlu mevcuttur.

Evlendikten sonra, Levent Üzümcü dizilerde oynamaya başlar. Önce Küçük İbo, sonrasında Bir Umut adlı dizilerde rol alır.

1998 senesinin mart ayında askere gider. Askerlik görevinin sonrasında eğitimini Kaliforniya’da ilerleten eşinin yanına gider. Kendisi burada hem yabancı dil hususunda hem de Los Angeles Film Okulu’nda oyuncu yönetmenliği hususunda dersler almıştır. 2001 senesinin Temmuz ayında Türkiye’ye dönerler.

Levent Üzümcü önce bir reklam anlaşması yapar sonrasında da dizilerde oyuncu yönetmeni ve oyuncu olarak görev alır. Bunun bunun yanında şehir tiyatrolarında da çalışmaya başlamıştır. Televizyon için çalışmaveya devam eder, Evdeki Yabancı, Biz Size Aşık Olduk, Serseri Aşıklar derken 2004 senesinde Avrupa Yakası başlar.

Levent Üzümcü halen İstanbul Şehir Tiyatroları ve kıymetli oyuncular Kemal Kocatürk, Bahtiyar Engin ve Yıldıray Şahinler ile birlikte İstanbul Halk Tiyatrosu’nun kuruluşunda rol almışlardır. Ayrıca 2005 yapımı Beyza’nın Kadınları ve Çağan Irmak’ın 2006 yapımı Kabuslar Evi serisininin, Kaçan Fırsatlar Limited bölümünde rol aldı.

Levent Üzümcü, son kez 2012 senesinde Harem adlı dizide Küçük Esat karakterini oynadı.

Web Sitesi : leventuzumcu.com

2012 Harem – Küçük Esat
2012 Acayip Hikayeler
2011 Ses – Seslendirme
2011 Papaz Kimde – Doktor
2011 Kayıp Aranıyor – Yakup
2011 Anneler ile Kızları – Kerem
2010 Şen Yuva – Münir
2009 Umut – Doktor Fatih
2009 Abim – Arif
2007 Red Kit : Batıya Hücum – Seslendirme
2006 Kabuslar Evi : Kaçan Fırsatlar Limited – Taner
2005 Beyza’nın Kadınları – Doruk Türker
2004-2009 Avrupa Yakası – Cem Onaran
2003 Serseri Aşıklar – Kemal
2002 Biz Size Aşık Olduk – Atilla
2002 Bayanlar Baylar – Cemil
2000 Evdeki Yabancı – Ali Ertan
1998 Küçük İbo – Raşit
1997 Bir Umut – Tolga
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.