Levent Semerci Kimdir? Biyografi Sayfası

28.10.2021
356
Levent Semerci Kimdir? Biyografi Sayfası

Levent Semerci Kimdir? Biyografi, bölümünde Levent Semerci Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Levent Semerci Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Levent Semerci Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Levent Semerci

Levent Semerci, 30 Haziran 1973 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi’nde sinema ve televizyon bölümün mezun olan Semerci, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de eğitimler aldı. Bir süre Almanya’da kabare çalışmaları yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra bir dönem; Ford, Garanti Bankası, Zorlu Holding, Pamukbank, Aygaz, Aria, Akbank, Anadolu Hayat ve İş Bankası gibi birden fazla büyük şirket’in reklam filmlerinde yönetmenlik yapan Levent Semerci, bunun bunun yanında Özlem Tekin, Şebnem Ferah ve Sezen Aksu’nun Tutuklu albümü gibi bir çok ünlü sanatçının da kliplerinde yönetmenlik yaptı.

16 Ekim 2009 tarihinde gösterime Nefes Vatan Sağolsun adlı sinema filminin senarist ve yönetmenliğini yapan Levent Semerci, filmde ünlü oyuncular yerine daha çok genç oyunculara yer vermesi ve filmin yaptığı yüksek gişe hasılatı ile başarılı bir yönetmen olduğunu herkese ispatlamış oldu.

2009-2011 senelerı içinde ünlü oyuncu Beren Saat ile ilişki yaşayan Levent Semerci, farklı zamanlarda magazin haberlerine konu oldu.

Nefes Vatan Sağolsun filmi ile 3. Yeşilçam Ödülleri kapsamı içinde En İyi Film Ödülü, Altın Koza Film Festivali kapsamı içinde En İyi Yönetmen, En İyi Sanat Yönetmeni ve Halk Jürisi Ödülleri ve

2014 senesinde 12 Eylül 1980 darbe sürecinde yaşayan bir ailenin dramını konu alan Ayhan Hanım adlı filmin senarist ve yönetmenliğin yaptı. Filmde başrolde oynayan Vahide Perçin, 33. İstanbul Film Festivali kapsamı içinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.