Leon Bubi Rubinstein kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
232
Leon Bubi Rubinstein kimdir, nereli, kaç yaşında?

Leon Bubi Rubinstein Kimdir, biyografi sitemizde Leon Bubi Rubinstein ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Leon Bubi Rubinstein kaç yaşında?, Leon Bubi Rubinstein memleketi neresi, Leon Bubi Rubinstein evi nerede, Leon Bubi Rubinstein nereli, Leon Bubi Rubinstein instagram, Leon Bubi Rubinstein ile alakalı her detay yazımızda..

Leon Bubi Rubinstein Biyografi

Leon Bubi Rubinstein kimdir, kaç yaşında, nereli?

Leon Bubi Rubinstein Türk sinemasını ve yeşilçam sinemasının sarışın güzeli olarak gönüllerde taht kuran Filiz Akın’ın eski eşidir. 1 Ocak 1938 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Esasen Ermeni kökenlidir. 1970’li senelerda Türkiye ve dünya çapında saygın iş adamları listesinde bulunan önemli şahsiyetlerdendir. Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın boşanmışlardır.

Leon Bubi Rubinstein yaşamı ve biyografisi

Leon Bubi Rubinstein Türk ve Ermeni kökenli iş insanıdır. 1 Ocak 1938 senesinde İstanbul’da zanaatkar bir ailede dünyaya geldi. Rubinstein ailesi İstanbul’da sanatkar işçilikleri ve dünya takı mimarisinin öncüleri içinde yer aldı. Eğitimine İstanbul’da başlayan Leon Bubi Rubinstein üniversite eğitimini Fransa’da Paris’te bitirdi. Aile geleneğinin varisi olarak kendi işletmelerinin varlığını üst düzeylere taşıyan Leon Bubi Rubinstein Yeşilçam Sineması’nın güzel aktristi Filiz Akın ile yapımcı Türker İnanoğlu’nun boşanmasının sonrasında 1975 senesinde tanıştı.

Bilindiği üzere ilk evliliğini Türker İnanoğlu ile gerçekleştiren Filiz Akın’ın 20 Ağustos 1965 tarihinde bir oğlu dünyaya gözlerini açtı. Oğlunun adı ise bugün Arka Sokaklarda rol alan İlker İnanoğlu’dur. Türker İnanoğlu’nun Yeşilçam Sineması zamanında ünlü starlardan Gülşen Bubikoğlu ile ilişkisinin başlaması üzerine Türker İnanoğlu ve Filiz Akın evliliği son bulmuştur. Filiz Akın oğlu İlker İnanoğlu’nun 17 yaşına girmesi ile Türker İnanoğlu’ndan boşandı.

Tarihiler 1982 takvimini gösterdiğinde Filiz Akın Ermeni asıllı işadamı Leon Bubi Rubinstein ile evlendi. Bu evliliğin sonrasında Filiz Akın Türkiye’den ayrıldı ve uzun bir süre yaşamına Farınsa, Paris’te sürdürdi. Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın evliliği 11 yıl sürdü. 11 yıl Türkiye’den uzak bir ülkede yaşayan Filiz Akın ikinci evliliğinde de aradığı mutluluğu bulamadı. 1993 senesinde Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın anlaşmalı olarak yollarını ayırdı ve boşandı.

Filiz Akın ikinci evliliğinin sonrasında Türkiye’ye döndüğünde çok kısa bir sürenin sonrasında gönlünü bu kez Mit Müsteşarı Sönmez Köksal’a kaptırdı. Üçüncü kez nikah masasına oturan Filiz Akın bu evliliğini şimdilerde sürdürmektedir. Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın evliliğinden herhangi bir çocukları dünyaya gelmemiştir.

Leon Bubi Rubinstein ve Filiz Akın

Leon Bubi Rubinstein Wikipedia ve Vikipedi bilgileri

Leon Bubi Rubinstein Wikipedia ve Vikipedi bilgileri güncellenmemiştir. Leon Bubi Rubinstein FilizAkın ile olan evliliğini basından uzak tutmaya gayret etmiştir. Hatta Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın‘ın isteği üzerine evliliklerini ve hayatlarının göz önünde olmaması için uzun yıllar yurt dışında yaşamayı tercih etmişlerdir. Bu nedenle nikahlarını resimleyen, yurtdışında kaldıkları süre zarfında çiftin hiç bir resminin internet kaynaklarında yer almadığı bilinmektedir.

Leon Bubi Rubinstein kimdir, resmi, Leon Bubi Rubinstein Filiz Akın eski eşi ile ilgili wiki, vikipedi ve wikipedia detaylarını siz değerli okurlarımız için derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.