Leo Beenhakker Biyografisi

Leo Beenhakker Biyografisi

9 Ocak 2018 0 Yazar: Biyografi

Leo Beenhakker kimdir? Leo Beenhakker biyografisi, Leo Beenhakker sevgilisi veya eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Leo Beenhakker memleketi, Leo Beenhakker kaç yaşında, Göz ve saç rengi nedir ve diğer tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Leo Beenhakker hakkında ki tüm bilgileri açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Leo Beenhakker biyografisinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.

Leo Beenhakker doğum tarihi: 02.Ağustos.1942Leo Beenhakker burcu: Aslan

Leo Beenhakker mesleği: Teknik Direktör

Leo Beenhakker, 1942 doğumlu Hollandalı teknik direktör. Polonya Milli Futbol Takımı antrenörü. Dünyanın en deneyimli teknik direktörlerinden biri olarak gösterilmekte.

Kariyeri boyunca Ajax, Feyenoord, Real Madrid, Real Zaragoza ve Club América gibi önemli kulüp takımlarının yanısıra, Suudi Arabistan, Hollanda ve Trinidad Tobago milli takımlarında teknik direktörlük yaptı.

11 Temmuz 2006’da Polonya Milli Takımı’nın teknik direktörlüğüne getirildi. 17 Kasım 2007 tarihinde Polonya, Leo Beenhakker liderliğinde Belçika’yı 2-0 yenerek tarihinde ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılma başarısını gösterdi.

Leo Beenhakker, Flamanca, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca biliyor, soğuk kanlı karakteri ile tanınıyor.

Leo Beenhakker

istanbul escort bayan