Leman Sam Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
258
Leman Sam Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Leman Sam Kimdir? Biyografisi, bölümünde Leman Sam Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Leman Sam Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Leman Sam Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Leman Sam

Leman Sam, 1951 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Rumeli asıllıdır.çocukluk senelerı Anadolu da geçti. Tiyatro, mim, dans ve şan eğitimi aldı. Operada bir süre koroda çalıştı.

Azerice şarkıları çok iyi yorumladığı bilinir. Bunun bunun yanında Yunanca, Fransızca, Rumca ve bir çok lehçede şarkı söyleyebilen sanatçı olarak isim yapmıştır. Yurt çapında çok göz önünde olmayan sanatçı genelde çeşitli il ve ülkelerde konserler verdi.Bunun bunun yanında birden fazla Diplomatik konserler verdi.

Başlıca diplomatik konserleri; Portekiz Cumhurbaşkanı Mario Suarez, USA Başkanı George Bush, Malezya Kralı ve Kraliyet Ailesine verdikleridir.Bunların bunun yanında Sopot Festivali, Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Derneği Konseri,Türkmenbaşı Aşkabad konseri, Curaçao Trubdour Festivali gibi etkinliklerde yer aldı. Şevval Sam ve Şehnaz Sam adında iki kızı mevcuttur.

Hayvanlara düşkünlüğü sebebiyle ile ilgili çeşitli davalar açılmıştır.19 tane kedisiyle birlikte yaşamaktadır.Bunların içinde ölen kedisi Domi onun için çok mühimdir.Sık sık hayvan barınaklarını ziyaret eder ve hayvanlar hususunda toplumsal hassaslığı arttırmak için çalışmalar yapar.

Albümleri


1988: Livaneli Şarkıları
1990: Çağrı
1992: Ayak Sesleri
1994: Eski Fotoğraflar
1998: İlla
2012: Nereye Kadar

Web Sitesi: lemansam.com.tr
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.