Lale Sarıibrahimoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

25.10.2021
227
Lale Sarıibrahimoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

Lale Sarıibrahimoğlu Kimdir? Biyografi, bölümünde Lale Sarıibrahimoğlu Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Lale Sarıibrahimoğlu Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Lale Sarıibrahimoğlu Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Lale Sarıibrahimoğlu

Lale Sarıibrahimoğlu, Adana’nın Ceyhan beldesinde dünyaya geldi. TED Ankara Koleji’nde lise eğitimini aldıktan sonra Gazi Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü’nden mezun oldu.

Birleşik Krallık’taki London School of Economics and Political Science’ın Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden önlisans diplomasını bitirdi. Gazetecilik mesleğine, 1979 senesinde Anadolu Ajansı dış haber servisinde görev alarak başladı.

Lale Sarıibrahimoğlu, 1988 senesinde Hürriyet’in haftalık olarak paylaşımı yaptığı ve sonradan yayın yaşamı sona eren Dateline gazetesinde çalıştı ve bu sırada haftalık olarak Türkiye’de yayın yapan Tempo dergisine de yazılar yazdı.

Daha sonra Türkiye’de İngilizce olarak yayımlanan Turkish Daily News gazetesinde çalıştı. 1993 senesinde Cumhuriyet’e katılarak gazetenin dış poitika editörü olarak görev yaptı. Şuan Taraf gazetesinde Bakış Açısı adlı köşesinde köşe yazarlığı görevini yapmaktadır. Ayrıca ülkeler arası haftalık savunma dergisi Jane’s Defence-Weekly için de muhabirlik yapmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.