Lale Belkıs Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
396
Lale Belkıs Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Lale Belkıs Kimdir?, biyografi sitemizde Lale Belkıs Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Lale Belkıs Kimdir? kaç yaşında?, Lale Belkıs Kimdir? memleketi neresi, Lale Belkıs Kimdir? evi nerede, Lale Belkıs Kimdir? nereli, Lale Belkıs Kimdir? instagram, Lale Belkıs Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Lale Belkıs Kimdir? Biyografi

Lale Belkıs Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Lale Belkıs 28 Kasım 1938 senesinde İstanbul Eyüp’te dünyaya geldi. Manken, sanatçı ve oyuncudur. Yeşilçam sinemasının sarışın ve aynı amanda kötü güzeli. Çapkınlıkları eskiden filmler gereği bir rol olsa da son haftalarda 10 kez kürtaj olduğunu ve çapkın bir kadın olduğunu dile getirmiştir.

Bu gün 80 yaşında olan Lale Belkıs Türkiye’nin ilk manken sıfatına sahiptir. Kraliçe II. Elizabeth, İran Şahı Muhammed Rıza Şah Pehlevi, Prenses Süreyya, Dwight David Eisenhower gibi o dönemin önemli isimleri için defilelere çağrılan ilk ve tek isimdir.

Eğitim yaşamına İstanbul’da başlayan sanatçı Beyoğlu Olgunlaşma Enstitüsü mezunudur. 1953 senesinde Pangaltı Tiyatrosu’nda Evlilik Dolabı oyunu ile başlayan oyunculuk kariyeri onu 80 yaşına kadar ekranlara taşıyacaktır.

Lale Belkıs,  “Bir Zamanlar, “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 2 ve 3, Kapılar, Kadınca gibi plakları ile müzik dünyasında da yer almıştır.

Bugüne kadar kalabalık kadrolarda sayısız Türk dizi ve sinemalarında rol aldı.

Lale Belkıs, 1962  senesinde Pekcan Koşar ile evlenmiştir. Bu evlilik kısa sürer.  1975 senesinde Yalçın Otağı ile yeniden nikah masasına oturur. Lale Belkıs kocasını 15 Ağustos 2014 tarihinde kaybeder.  Lale Belkıs’ın  çocuğu hiç olmamıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.