Lale Başar Kimdir? BAY YANLIŞ Sevim Kim?

26.10.2021
429
Lale Başar Kimdir? BAY YANLIŞ Sevim Kim?

Lale Başar Kimdir? BAY YANLIŞ Sevim Kim?, biyografi sitemizde, Lale Başar Kimdir? BAY YANLIŞ Sevim Kim? başlığı altında makale bir araya getirdik. Lale Başar Kimdir? BAY YANLIŞ Sevim Kim? biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Lale Başar Kimdir? BAY YANLIŞ Sevim Kim?

FOX ekranlarında yayına giren Bay Yanlış dizisinde Sevim kişiliğini canlandıran Lale Başar kimdir ve kaç yaşındadır? Burcu, boyu ve kilosu nedir? Nerelidir? Bugüne kadar oynadığı tiyatroları, dizileri ve filmleri nelerdir? İnstagram takipçi sayısı nedir? Tüm ayrıntılar biyografi yazımızda.

Lale Başar Kimdir Ve Nereli?

27 Ocak 1964 Ordu doğumlu olan usta oyuncu Lale Başar, 35 yıla yakındır süren meslek yaşamı boyunca birden çok tiyatro, film ve dizide yer aldı.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1986’da mezun olduktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’nda vazifeye başladı.
1994’de Ankara Devlet Tiyatrosu’na geçti ve burada 2009’a kadar görevini sürdürdükten sonra emekli oldu.

Lale Başar Dizileri Ve Filmleri

Profesyonel meslek yaşamındaki ilk dizi tecrübesini 1986 senesinde TRT’de yayına giren Dudaktan Kalbe dizisi ile yaşayan Lale Başar şimdiye kadar
Aşk Yeniden, Hayat Bazı zaman Tatlıdır, Deniz Yıldızı , Yeni Gelin, Leke gibi bir çok dizide yer aldı. Köksüz, Unutursam Fısılda, Her Şey Aşktan, Aşk Uykusu, Aykut Enişte gibi birden çok sinema filminde de bulunan tecrübeli oyuncu şimdiye kadar birden çok ödüle de layık görüldü.

Lale Başar Rol Aldığı Tiyatrolar
Lale Başar’ın Tiyatro Oyunları
Lale Başar diziler
Lale Başar Dizileri ve Filmleri

Lale Başar Ödülleri

1986 senesinde Bursa Tiyatro Ödülleri’nde ‘Yılın Sanatçısı’
1994’te Ankara Sanat Kurumu ‘Övgüye Değer Kadın Oyuncu’ seçildi.
Ayrıca Köksüz filminde sergilediği oyunculuktan ötürü 3 ödüle birden layık görüldü.
2014’te Altın Koza ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’
Yine aynı yıl Berlin Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’
2015’te 47. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ seçildi.
Yakın gelecekte da Vegas Film Festivali’nde Bloodline (Kan) filmi ile ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Lale Başar evli mi? Kiminle Evli? Kaç yaşında? Burcu, Boyu Ve Kilosu Nedir? İnstagram Hesabı Var Mı?

Tiyatro yönetmeni Kemal Başar ile evli olan Lale Başar’ın Savaş Alp adında bir oğlu mevcuttur. Savaş Alp Başar’da oyunculuk yapmaktadır.
Yakın gelecekte FOX ekranlarında yayına giren Bay Yanlış dizisinde Sevim Atasoy kişiliğini canlandıran Lale Başar aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Tam bir kedi sever olan oyuncu doğal yapısı, güler yüzü, espiritüelliği ve şen şakraklığı ile seyircinin gönlünde yer edinmeyi başaran ender sanatçılardandır ve sanat camiasında da bi hayli beğeni alan ve sayılan isimler içindedır.

Oyuncu olduğu için araştırılan şu klasik bilgileri de verelim. Sıklıkla İnstagram kullanan oyuncunun bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile hesabında 120 bin takipçisi bulunmaktadır. Kova burcudur. 1,61 cm boyunda ve 64 kilodur.

Lale Başar Instagram Hesabı
Lale Başar İnstagram Hesabı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.