Kürşat Bumin Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
126
Kürşat Bumin Kimdir? Biyografi Sayfası

Kürşat Bumin Kimdir? Biyografi, bölümünde Kürşat Bumin Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Kürşat Bumin Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Kürşat Bumin Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Kürşat Bumin Kimdir

Kürşat Bumin, 1947 senesinde Sivas’ın Yıldızeli beldesinde dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü mezunudur.

1972- 1980 senelerı içinde Paris’te siyaset felsefesine ilişkin çalışmalar yaptı ve çeşitli dergilerde makaleleri yayınlandı. 10 yıl Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde öğretim kullanıcı hesabı görevinde bulundu.

Medya eleştirilerini içeren ”MedyaKronik” adlı kitabını öğretim görevlisi olarak olduğu Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde verdiği derslerin çalışmaları ve notlarıyla meydana gelmiştir.

Kürşat Bumin, halen Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. ”MedyaKronik” isimli internet sitesinin kurucularındandır. Ayrıca Ali Sirmen ile SkyTürk kanalında bir televizyon programı sunmuştur.

2013  senesinde barıl süreci görüşmeleri kapsamı içinde oluşturulan Akil insanlar listesine Karadeniz Bölgesinden seçildi.

Kürşat Bumin, 2013 Haziran ayında, Gezi Parkı hadiseleri destekleyen yazılarından dolayı, Yeni Şafak gazetesinden ayrılmak zorunda kaldı.

Kürşat Bumin Kitapları

1981 Sivil Toplum ve Devlet
1983 Batı’da Devlet ve Çocuk
1986 Demokrasi Arayışında Kent
1997 Okulumuz, Resmi İdeolijimiz ve Politikaya Övgü
1998 MedyaKronik
2002 Hukuksuzluğun Günlüğü
2002 Otoriter Demagoji Farklı Ol, Benim Gibi Ol

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.