Kubilay Aka kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
58
Kubilay Aka kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Kubilay Aka kimdir?, biyografi sitemizde Kubilay Aka kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Kubilay Aka kimdir? kaç yaşında?, Kubilay Aka kimdir? memleketi neresi, Kubilay Aka kimdir? evi nerede, Kubilay Aka kimdir? nereli, Kubilay Aka kimdir? instagram, Kubilay Aka kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Kubilay Aka kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Kubilay Aka
Doğum tarihi: 5 Mayıs 1995
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.88 cm
Kilo: 80 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Kubilay Aka nereli? Kaç yaşında?

Kubilay Aka kimdir, aslen nereli, boyu, kilosu, burcu, ailesi, babası, annesi, sevgilisi kimdir? Oynadığı diziler kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Kubilay Aka yaşamı ve biyografisi

Kubilay Aka Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Müzsiyen yönü de vardı. Muğla-Milas Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışırken keşfedilen Kubilay Aka Çukur dizisinde oynadığı Celesun rolü ile hafızalara kazındı ve tanındı.

Kubilay Aka sevgilisi

Kubilay Aka 5 Mayıs 1995 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Ailesi aslen Göçmen’dir. İlk ve orta öğrenimini ve liseyi İstanbul’da bitirdi. Üniversite eğitim hayatına Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi Bölümünde sürdü ve mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra ilk kez iş yaşamına “Muğla Milas Havalimanı’nda” başladı. Burada yaşamının en kıymetli yolculuğuna çıktı. Ufuk Ergin’nden gelen bir instagram mesajı ile yaşamı bir anda değişti. Havaalanından dizi ve sinema setlerine yolculuk! “Kubilay Aka, oyunculuğa başlama öyküsünü şu sözlerle anlamıştır.”

“Muğla-Milas Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışıyordum. Ufuk Ergin, sanatçısı Ozan Doğulu ile lounge kısmına giriş yaptı. İşlemlerini gerçekleştirdim. O sırada yaka kartımdan adıma soyadıma bakmış. 10 dakika sonra Instagram’dan bir mesaj geldi. Bana “Vatanım Sensin” dizisindeki Ali Kemal kişiliği için deneme çekimine gelip gelemeyeceğimi soruyordu. Görmesem, kim olduklarını bilmesem, birileri bana şaka yapıyor zannederdim.”

Kubilay Aka oyunculuk kariyerine 2016 senesinde “Vatanım Sensin” dizisinde “Ali Kemal” rolü ile adım attı. 2017 senesinde “Çukur” dizisinde “Celasun” kişiliğine hayat verdi. 2018 senesinde “Arif v 216” sinema filminde ilk kez beyazperde de boy gösterdi. Aynı yıl  “Aşk Bu Mu?” adlı sinema filmi ile yine beyazperdede rol aldı.  2020 senesinde “Aşk 101” dizinde “Kerem” rolü ile seyircinin karşısına çıktı. Kubilay Aka bekar olup sevgilisi oyuncu Miray Daner’dir.

Kubilay Aka “Gamzendeki Çukur” seslendirmesi ile de müzisyen yönünü görülmektedirtmıştır. Çukur dizisi film müzikleri için buluştuği şarkıcı “Hayko Cepkin” ile “Gamzendeki Çukur” indirilen şarkılar içinde listenin başında yer almıştır.

Kubilay Aka dizileri ve filmleri

Kubilay Aka yer aldığı diziler, oynadığı filmler aşağıda bulunmaktadır.

  • 2020 Aşk 101 (Kerem) TV Dizisi
  • 2019 Çukurdakiler (Celesun) Kısa Film
  • 2018 Aşk Bu mu? (Umut) Sinema Filmi
  • 2018 Arif V 216 (Yakışıklı) Sinema Filmi
  • 2016 Vatanım Sensin (Ali Kemal) TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.