Kubat Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

15.09.2021
218
Kubat Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Kubat Kimdir?, biyografi bölümümüzde Kubat Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Kubat Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Kubat Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Ramazan Kubat
Meslek Sanatçı
Yaşı 46 (1974-10-07)
Boyu 1,72
Kilosu 75 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Eylem Eraydın
Sevgilisi
Doğum Yeri Belçika

Kubat Kimdir? Biyografi

Kubat, 7 Ekim 1974 tarihinde Belçika’nın Antwerp şehrinde dünyaya gelmiştir. Tam adı Ramazan Kubat‘tır. Kökeni Afyonkarahisar’a dayanmaktadır. Ailesi halen doğmadan Afyonkarahisar-Emirdağ’ın Karacalar Köyü’nden taşınmışlardır. 3 kardeşe sahiptir. Alevi bir babaya, Sünni bir anneye sahiptir. 

Ailesinde çok sayıda kişi halk ozanı olduğu için, erken yaşlarda müzikle ilgilenmeye başlayan Kubat, ilköğretim eğitimini Belçika’da tamamlamıştır.  

Henüz 8 yaşında sahneye çıkmış ve lise eğitim hayatına Belçika’da sürdüği zamanda kilise korosunda solistlik yapmıştır. Daha sonra klasik gitar ve solfej eğitimi de alan Kubat, düğün ve festivallerde de sahne almaya başlamıştır.

1995 senesinde İstanbul’da albüm çalışmalarına başlayan sanatçı, ilk albümünü 1995 senesinde ‘Kubat’ ikinci albümünü ise 1997 senesinde ‘Bugün’ ismiyle müzik piyasasına sürmüştür. 15 şarkının içinde olduğu albümde, Kubat’ın Yıldız Tilbe ile yapmış olduğu düet de mevcuttur.

1999 senesinde ‘Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm’ albümünü de yayınlayan Kubat, kısa bir sürede büyük bir dinleyici kitlesi edinmeyi başarmıştır.  

Daha sonra Arşiv adlı albümünü 2000 senesinde yayınlayan sanatçının bu albümünde 35 anonim parça yer almıştır. 3 farklı CD’de toplanan bu şarkıların öyküleri ise sekiz ayrı dilde 80 sayfa şeklinde hazırlanmış ve kitapçık haline getirilmiştir

Arşiv albümünde bulunan parçalar içinde, ‘Gitme Bülbül’, ‘Sarı Gelin’, ‘Derdim Çoktur’ gibi unutulmaz şarkılar da mevcuttur.  

‘Lokman’ albümünü Özdemir Plak etiketi ile yayınlayan Kubat, bu albümde ise Türk Halk Müziği’ni rock, pop, caz ve klasik müzikle eşleştirerek yorumlamıştır.

Yâre Doğru, İnce İnce, İyi Olacaksın, Al Ömrümü albümleri ile müzik piyasasında sürekli olarak adı geçen Kubat, 2016 senesinde vizyona girmiş olan ‘Ertuğrul 1980’ isimli sinema filminde Ertuğrul türküsünü İskender Pala’nın kaleme almış yeni düzenlemeyle tekrar seslendirmiştir.

2014 senesinde Eylem Eraydın ile dünya evine girmiştir. 

Terazi burcu detaylarına sahip olan Kubat, 1.72 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır. 

Kubat’ın bazı albümleri:

1995 – Kubat  

1999 – Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm  

2003 – Lokman

2009 – İnce İnce

2013 – İyi Olacaksın

2016 – Al Ömrümü

31 Aralık 2020 Perşembe 22:21
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.