Korhan Saygıner kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
155
Korhan Saygıner kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Korhan Saygıner kimdir?, biyografi sitemizde Korhan Saygıner kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Korhan Saygıner kimdir? kaç yaşında?, Korhan Saygıner kimdir? memleketi neresi, Korhan Saygıner kimdir? evi nerede, Korhan Saygıner kimdir? nereli, Korhan Saygıner kimdir? instagram, Korhan Saygıner kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Korhan Saygıner kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Korhan Saygıner
Doğum tarihi: 9 Ağustos 1976
Doğum yeri: İzmir
Boy: 1.76 cm
Kilo: 75 kg
Burcu: Aslan
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Zuhal Topal ile)
Meslek: Yapımcı, Müzisyen, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Korhan Saygıner nereli? Kaç yaşında?

Korhan Saygıner kimdir, nereli, boyu, işi, ne iş yapar, mesleği? Korhan Saygıner Semih Saygıner kardeş mi? Zuhal Topal eşi Korhan Saygıner vatandaşlıktan çıkarıldı mı? Neden vatandaşlıktan çıkarıldı? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Korhan Saygıner yaşamı ve biyografisi

Korhan Saygıner Türk müzisyen, yapımcı ve dizi oyuncusudur. Korhan Saygıner bunun yanı sıra oyuncu ve sunucu Zuhal Topal’ın eşidir.

Korhan Saygıner kimdir, nereli, boyu, işi, ne iş yapar, mesleği

Korhan Saygıner 9 Ağustos 1976 senesinde İzmir Karşıyaka’da 4 çocuklu bir ailede ailenin en ufak bireyi olarak dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İzmir’de başlayan Korhan Saygıner okul senelerında, piyano ve gitar çalmaya başladı. Lise saatleri civarındayken klasik gitar etğitimi aldı ve 1990’lı senelerda ulusal gazetelerin dünlemiş olduğu müzik yarışma programlarına katıldı. Üniversiteyi Mühendis olarak bitiren Korhan Saygıner müziğe olan tutkusu nedeni ile mesleğini icra etmedi.

Korhan Saygıner profesyonel müzik yaşamına 2005 Yılında ilk albümü “Yaz Beni” ile müzik piyasasına adım attı. Albümde bulunan “İstemiyor” ve “Yaz Beni” şarkıları ile beğeni aldı. 2007 yılı yapımı olan “Hepsi 1” adlı  TV dizisinde oyuncu olarak rol alan Korhan Saygıner bu dizide “Yalancı Nisan” şarkısını seslendirmiştir. 2011 senesinde “Demek ki” albümü ile müzikseverlerle buluştu. 2015 Eurovision Şarkı müsabakasında “My Nubmer One” şarkısının bestecisi Cihristos Dantis ile ortak bir müzik çalışması oldu. Korhan Saygıner bir dönem “Türk Böbrek Vakfı’nın” organ bağışı kampanyasına destek olması maksadıyla “Bir Işık da Sen Tut” adlı bestesiyle ödüle layık görüldü. Sezen Aksu’nun “Tükeneceğiz” isimli şarkısını sanatçı Funda Arar ile birlikte seslendirmiştir. Müzik yaşamı boyunca 10 yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti otellerinde sahne alan Korhan  Saygıner’in KKTC vatandaşlığı 2018 senesinde iptal edilmiştir. Korhan Saygıner bunun bunun yanında Dual Medya Prodüksiyon’un sahibidir.

Zuhal Topal eşi Korhan Saygıner kimdir

Korhan Saygıner Zuhal Topal ile 27 Ağustos 2008 senesinde İstanbul Sarıyer Yeniköy’de Sait Halim Paşa Yalısı’nda nikah masasına oturdu. Korhan Saygıner ve Zuhal Topal çiftinin bu evliliğinden 2013 senesinde “Lina Saygıner” adında bir kız çocukları dünyaya gözlerini açtı.

Korhan Saygıner dizileri ve filmleri

Korhan Saygıner yer aldığı diziler, hangi dizilerde oynadı? TV programları aşağıda bulunmaktadır.

  • 2020 Zuhal Topal’la Sofrada – Producer
  • 2007 Hepsi 1 TV Dizisi – Oyuncu
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.