Koray Avcı Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
213
Koray Avcı Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Koray Avcı Kimdir?, biyografi bölümümüzde Koray Avcı Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Koray Avcı Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Koray Avcı Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Koray Avcı
Meslek Sanatçı
Yaşı 37 (1984-01-01)
Boyu 1,70
Kilosu 70 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri Ankara

Koray Avcı Kimdir? Biyografi

Koray Avcı, 1 Ocak 1984 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Esasen Erzincan Tercan kökenlidir.  

Çocukluğunu dünyaya geldiğu şehirde geçiren ve burada büyüyen Avcı, ufak yaşlarda resim ve müziğe karşı ilgi duymaya başlamıştır.  

İlk olarak Ankara’da bazı performans mekanları ile şarkı söylemeye başlamış olsa da ailesi aracılığıyla pozitif bilim alanına yönlendirilmiştir. Yüksek öğretimi için Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nü tercih etmiş ve bölümünü başarıyla da tamamlamıştır.  

Öğrencilik senelerında Acun Ilıcalı aracılığıyla hazırlanan ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ isimli programa arkadaşı Osman Arslan ile katılarak ‘beatbox ve Volkan Konak taklidi’ yapmış ve sonrasında 2’inci tura yükselmeyi de başarmıştır.  

Sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemeye başlayan Koray Avcı’nın yaşamı, bu sayede değişime uğramış ve sokak sanatçılığına soyunmasında öncü olmuştur.  

Eğitimini 2012 senesinde tamamlamasının sonrasında Ankara’ya dönüş yapan şarkıcı, şansını Ankara sokaklarında da denemeye karar vermiştir. Bu kez yine başka bir gitarcı arkadaşı ile sokakların bunun yanında, toplu taşıma araçlarında da şarkı söyleyip çalmaya başlamış ve 2012 senesinde metroda seslendirmiş olduğu bir şarkının videoya kaydedilerek ilgi görmesi üzerine, Avcı kendi videolarını çekerek YouTube ve diğer sosyal platform paylaşım sitelerinde yayınlamıştır.  

Sosyal medya aracılığıyla kısa bir sürede bir ün edinen Avcı, talepler ışığında hem yurtiçi hem de yurt dışında konserler vermiştir.  

Yılda 180’e yakın konser veren şarkıcı, Dokuz Sekiz Müzik’in sahibi Ahmet Çelenk’le tanıştıktan sonra, bir albüm yapma girişiminde bulunarak, 28 Ağustos 2015 tarihinde ‘Aşk İle’ aldı solo albümünü yayınlamıştır.  Neşet Ertaş, Saki Çimen, Mazlum Çimen, Zeliha Sıkık, Soner Akalın, Feyzullah Eti gibi ünlü isimlerin şarkılarının bunun yanında söz müziği kendine, gitaristliği de Köksal Fındık’a ait olan 4 yeni şarkıveya albümünde yer vermiştir.  

İlk solo albümü ile uzun bir dönem satış rekorları kıran Avcı, çıkış şarkısı olan ‘Sen’e bir video çekmiş ve yönetmen koltuğunda Hasan Koyuncu’nun oturduğu bu video klibin izlenme sayıları 135 milyondan fazlasına ulaşmıştır.  

Türkiye’nin çok bi hayli beğeni alan türkülerinin bunun yanında her yöreye dair şarkı da seslendiren Avcı, 24 Haziran 2016 tarihinde tekrar Dokuz Sekiz Müzik etiketi ile ‘Sonra Dersin Ki’ adlı albümünü yayınlamış ve çok sayıda şarkıyı da seslendirmiştir.  

Oğlak burcu detaylarına sahip olan Koray Avcı, 1.70 metre uzunlukta ve 70 kilogram ağırlıktadır.  

28 Kasım 2020 Cumartesi 18:35
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.