Kerim Tekin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

28.10.2021
357
Kerim Tekin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Kerim Tekin Kimdir? Biyografisi, bölümünde Kerim Tekin Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Kerim Tekin Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Kerim Tekin Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Kerim Tekin

Kerim Tekin, 18 Nisan 1975 senesinde Erzincan’da dünyaya geldi. Kerim Tekin, Küçük yaşlardan bu yana müzikle ilgilenen Tekin, ortaöğrenimi sırasında şan dersleri aldı ve gitar çalmayı öğrendi. Lise senelerında profesyonel müzik yaşamına atıldı ve on yedi yaşında gece kulüplerinde çalışmaya başladı.

1994 senesinde S Müzik’le anlaşarak profesyonel bir ekiple ilk albümünün çalışmalarına başladı.
Kerim Tekin, Kara Gözlüm adını taşıyan ilk albümü 1996 senesinde müzik marketlerde yerini aldı. Prodüktörlüğünü Halis Bütünley’in yaptığı albümde on şarkı yer aldı. Müzikseverlerin Kerim Tekin’le tanışması ise söz ve müziği Kenan-Ozan Doğulu kardeşlere ait olan “Cici Baba”yla oldu. Albümde Türk pop müziğinin seçkin isimleri Ozan Doğulu, Kenan Doğulu, Garo Mafyan, Zeynep Talu Kurşuncu, İlhan Şeşen, Yusuf Bütünley, Saro Secikyan, Febio Taşel gibi besteci ve söz yazarlarıyla çalıştı.

Haykırsam Dünyaya adını taşıyan ikinci albümünü 1997 senesinde çıkardı. Onbir parçanın olduğu albümün prodüktörlüğünü yine Halis Bütünley yaptı. Söz ve müziğini Tayfun Duygulu ve Beste Duygulu’nun yazdığı “Kar Beyaz” albümden çıkan ilk hit ve video klip çalışması oldu.

Kerim Tekin 27 Haziran 1998 tarihinde Afyon’nun Sandıklı İlçesi’nde verdiği konser dönüşü, arabasıyla geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi. Yolda hareket halinde bulunan süt tankeri ve kömür kamyonu çarpıştıktan sonra kömür kamyonu Kerim Tekin’in arabasının üzerine çıktı. Kerim Tekin olay yerinde yaşamını yitirdi. Cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.