Kenan Doğulu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
197
Kenan Doğulu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Kenan Doğulu Kimdir?, biyografi bölümümüzde Kenan Doğulu Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Kenan Doğulu Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Kenan Doğulu Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Kenan Doğulu
Meslek Sanatçı
Yaşı 47 (1974-05-31)
Boyu 1,74
Kilosu 63 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Beren Saat
Sevgilisi
Doğum Yeri İstanbul

Kenan Doğulu Kimdir? Biyografi

Kenan Doğulu, 31 Mayıs 1974 tarihinde Serpil ve Yurdaer çiftinin çocukları olarak İstanbul’un Cihangir semtinde dünyaya gelmiştir. Tam adı Kenan Cihan Doğulu‘dur. Esasen Gaziantepli olan Doğulu’nun abisi Ozan Doğulu müzisyen, kız kardeşi Canan Doğulu ise moda ve tasarımcıdır.  

Henüz 5 yaşında iken konservatuvarın piyano bölümüne birincilik derecesi ile giren Doğulu, altı sene boyunca piyano eğitimi almıştır. Erkan Alpay’dan flüt, Erdem Sökmen’den gitar üzerine ders aldıktan sonra ise tiyatro eğitim hayatına yönelmiştir.  

Tiyatro eğitiminin bunun yanında, çocuk korosunda solistlik ve ritmli sazlar öğrenimine de devam eden Kenan Doğulu, orta öğretim eğitimini de Kültür Koleji’nde tamamlamıştır.  

Eğitim yaşamına yurt dışında devam etmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin New Hampshire eyaletine giderek, ‘Hesser College’da Communication sertifika programını da başarıyla sonlandırmış ve sonrasında L.A. Musicians Institute’da yüksek öğretim eğitim hayatına başlamıştır.  

Yurt dışından döndükten sonra eğitim hayatına Bilgi Üniversitesi’nde devam eden şarkıcı, 1993 senesinde ilk albümü ‘Yaparım Bilirsin’ ile bir hayli önemli çıkış yakalamayı da başarmıştır.  

Albüm çalışmalarına ‘Sımsıkı Sıkı Sıkı’, Kenan Doğulu III ile de devam ederek, kısa bir sürede çok sayıda başarıveya imza atmıştır. Pek çok ödüle de layık görülen yakışıklı şarkıcı, bunun bunun yanında sosyal sorumluluk projelerinde de yer alarak örnek teşkil eden isimler içindeki yerini almıştır.  

Büyük bir takipçiye ulaşmayı başaran yakışıklı şarkıcı, 1996 senesinde ‘Hiç Bana Sordun Mu?’ adlı bir televizyon dizisi ile de seyirci karşısına çıkmıştır.  

29 Ekim 1997 tarihinde 10. Yıl Marşı’nı tekrar düzenleyen Doğulu, bu düzenlemenin de içinde olduğu ‘Kenan Doğulu 3.5’ adlı tekli çalışmasını çıkarmıştır.  

2012 senesinde güzel oyuncu Beren Saat ile birliktelik yaşamaya başlayan Doğulu, 23 Şubat 2014 tarihinde nişanlanmış ve çift aynı yıl 29 Temmuz günü de Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde dünya evine girmiştir.  

Şarkıcı bunun bunun yanında Galatasaray Spor Kulübü’nde de Genel Kurulu Üyesi olarak bulunmaktadır.  

İkizler burcu detaylarına sahip olan Kenan Doğulu, 1.74 metre uzunlukta ve 63 kilogram ağırlıktadır.  

23 Kasım 2020 Pazartesi 17:27
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.