Kenan Doğulu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
185
Kenan Doğulu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Kenan Doğulu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Kenan Doğulu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Kenan Doğulu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Kenan Doğulu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Kenan Doğulu Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Yılların sanatçısı olan Kenan Doğulu kimdir? Kenan Doğulu kaç yaşındadır? Kenan Doğulu nerelidir? Kenan Doğulu’nun sanatçılık kariyeri nasıl ilerlemiştir? gibi geniş bir şekilde soruların yanıtlarını yazımız içinde bulacaksınız.


Kenan Doğulu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Kendisini en son güzel oyuncu Beren Saat ile evlenmesi ile magazinlerde gördüğümüz Kenan Doğulu kimdir sorusu bir çok insanın aklını kurcalayan sorulardan biri olmaktadır. Şarkıcılığın bunun yanında şarkı sözü yazarlığı, besteciliği ve yapımcılığı da yapan Kenan Doğulu nerelidir sorusunu merak edenler için, Kenan Doğulu İstanbul’da doğmuştur ve yaşamının üniversite çağına kadar olan kısmını İstanbul’da geçirmiştir. Annesi ve babası Antepli olan Kenan Doğulu’nun müziğe olan kabiliyeti daha beş yaşındayken ortaya çıkmıştır. Bu kabiliyetini keşfeden ailesinin de desteği ile çocuk yaşta konservatuvara girerek piyano eğitimi almaya başlamıştır.

Piyanonun bunun yanında gitar ve flüt eğitimleri de almış olan Kenan Doğulu, konservatuvarda şan ve tiyatro eğitimi de görmüştür. Konservatuvarda başarılı bir öğrencilik yaşamı geçirmiş olan Kenan Doğulu, sanat eğitiminin ilerletmek için Amerika’ya giderek müzik eğitim hayatına devam etmiştir. Daha sonra Türkiye’ye dönüş yapan Doğulu, ilk albümü için çalışmalar yapmaya başlamıştır. Hazırlıklarını başarı ile tamamlamasının sonrasında 1993 yapımı ilk albümü Yaparım Bilirsin’i piyasaya sürmüştür. Aldığı müzik eğitiminin aracılığıyla ilk albümünde çok büyük başarılara imza atmış olan Kenan Doğulu, bir çok müzik kuruluşundan ödüller almıştır.


Kenan Doğulu’nun Müzik Kariyeri

İlk albümünde yakaladığı başarı ile Türkiye’de adından çok fazla söz edilir hale gelmiş olan Kenan Doğulu İstanbullu ve üç çocuklu bir ailede ortanca kardeştir. İlk albümünden kısa bir süre sonra aralıklarla çeşitli single parçalar yayınlayan Kenan Doğulu bu sırada ülke çapında konserler vermeye sürdü. Yaptığı müzik ve sergilemiş olduğu sahne performansı ile Türkiye’de kendine bir çok hayran kazandı. Single parçalardan sonra çalışmalarına başladığı ve 1994 senesinde yapımını bitirdiğı ikinci albümü olan Sımsıkı Sıkı Sıkı’yı takipçilerinin beğenisine sundu. Albümündeki öne çıkan parçalar ile albümünün çıkışını takip eden iki yıl içinde verdiği konser sayısı ile ülke çapında bir rekora imza attı.

Daha sonra 96, 97 ve 98 senelerinde ardı ardına albümler çıkarmaya sürdü. Çıkardığı her albüm öncekilerden daha çok büyük alkış alan Kenan Doğulu artık hem ülke çapında hem de dünya çapında bir çok ülkede tanınan bir şarkıcı halini aldı. Cumhuriyet’in 75. Yılına ilişkin hazırlanan kutlamalarda görev alan Kenan Doğulu, Onuncu yıl marşına getirdiği yorum ile olumlu eleştiriler aldı. 2000’li senelerda çıkardığı albümlerde en fazla bi hayli beğeni alan şarkılar içinde bulunan Çakkıdı şarkısı, uzun bir süre boyunca Türkiye’de dinlenen şarkılardan biri oldu. Bu şarkılar Avrupa’da da müzik listelerinde kendine yer bulmayı başardı.


Kenan Doğulu ve Özel Hayatı

Dinamik ve enerjik yapısı ile insanları kendine hayran bırakan şarkıcı Kenan Doğulu kaç yaşındadır sorusu bir çok hayranının ilgilendiği bir konudur. 1975 doğumlu olan Kenan Doğulu, beş yaşındayken başlamış olduğu müzik yaşamına şimdilerde de sürdürmektedir. Müzik bölgesindeki başarıları aracılığıyla Türkiye’yi ünlü şarkı yarışması olan ve Avrupa ülkelerinin katıldığı Eurovizyon müsabakasında temsil etmeye hak kazanan Kenan Doğulu, 2007 Eurovizyon’da finale kalarak yarışmada dördüncülüğe hak kazandı.

Eurovizyon yarışması için hazırlamış olduğu Shake It Up Şekerim şarkısı yarışmanın öne çıkan yapımlarından biri oldu. Albümlerine ara vermiş olan Kenan Doğulu, bu araya 2005 yapımı olan Patron albümü ile son verdi. Kendisi gibi müzisyen olan ve müzik yapımcılığı ile uğraşan kardeşi Ozan Doğulu ile bir araya getirdikları bu albüm, sanatçı için unutulmaz bir dönüş oldu. Özel yaşamı ile de dikkat çeken Kenan Doğulu, ünlü televizyon dizisi ve sinema oyuncusu Beren Saat ile 2014 senesinde Amerika’da dünya evine girdi.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.