Katre Türkay kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
1.048
Katre Türkay kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Katre Türkay kimdir?, biyografi sitemizde Katre Türkay kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Katre Türkay kimdir? kaç yaşında?, Katre Türkay kimdir? memleketi neresi, Katre Türkay kimdir? evi nerede, Katre Türkay kimdir? nereli, Katre Türkay kimdir? instagram, Katre Türkay kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Katre Türkay kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Çağrı Katre Türkay
Doğum tarihi: 30 Mayıs 1987
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.82 cm
Kilo: 61 kg
Burcu: Boğa
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, Sunucu, Model
İnstagram hesabı için tıklayın

Katre Türkay nereli? Kaç yaşında?

Katre Türkay kimdir? Tuvana Türkay kardeşi Katre Türkay kim? Sevgilisi, boy kilo, estetiksiz hali, annesi, ailesi, Instagram hesabı, boxer, dizileri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Katre Türkay yaşamı ve biyografisi

Katre Türkay Türk model, aktris ve tv programı hostesidir. Oyuncu Tuvana Türkay’ın ablasıdır. Türkiye’de 2004 senesinde Miss Toursim isimli güzellik müsabakasında birinci olması ile hatırlanmaktadır.

Katre Türkay gerçek adı ile Çağrı Katre Türkay 30 Mayıs 1987 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Babası Bulgaristan göçmenidir. Annesi de Kırım Türklerindendir. Katre Farsça’da “su damlası” manasına gelmektedir. Katre Türkay eğitim hayatına Dumlupınar İlköğretim’inde lise eğitimini ise Hayrullah Dumlupınar Lisesi’nde bitirdi. Henüz 15 yaşında modellik yapmaya başladı. Medya kariyeri boyunca mankenlik, modellik, DJ’lik, oyunculuk, sunuculuk ve reklam oyunculuğu yaptı.

2004 senesinde Miss Toursim isimli güzellik müsabakasında birinci oldu. Televizyon ekranlarında ilk kez Metin Uca’nın sunduğu “Passaparola” televizyon programında hosteslik yaparak başladı. Bir dönem Mehmet Ali Erbil’in sunduğu ‘Ya Şundadır Ya Bunda” adlı programda hosteslik yaptı. Daha sonra diksyon, diyalog, spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk karyerine ilk kez 2007 senesinde “Sevgisiz Nereye” adlı sinema filmi ile başladı.  2009 senesinde “Abimm” adlı sinema filminde rol aldı. Bu zamandan sonra dünya seyahaetleri gerçekleştirdi.Katre Türkay bekar olup şuan da sevgilisi yoktur. 

Katre Türkay dizi ve filmleri

Katre Türkay dizileri, oynadığı sinema filmleri aşağıda bulunmaktadır.

  • 2009 Abimm
  • 2007 Sevgisiz Nereye Sinema Filmi
  • 2005 Ya Şundadır Ya Bunda (TV programı)
  • 2000 Passaparola (TV programı)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.