Kaoru İkeya Kimdir? Biyografi Sayfası

27.10.2021
211
Kaoru İkeya Kimdir? Biyografi Sayfası

Kaoru İkeya Kimdir? Biyografi, bölümünde Kaoru İkeya Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Kaoru İkeya Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Kaoru İkeya Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Kaoru İkeya Kimdir

Kaoru İkeya, 30 Kasım 1943 senesinde Japonya’da dünyaya geldi. Okulunun kütüphanesinden kitaplar okuyarak pazarlardan teleskop parçaları bularak kendi teleskobunu yapmıştır.

19 yaşında yani 1963 senesinde ilk kuyruklu yıldızını bulmuştur. 6 tane kuyruklu yıldız bulmuştur. Kaoru İkea daha ufak bir çocukken gözü göklerde idi. Babası balıkçıydı. Babası da onun kendisi gibi balıkçı olmasını isterdi.

Lakin Kaoru bir gökbilimci olmak istiyordu. Babası kısa bir süre sonra öldü. O da ailesine bakmak için bir işe girdi. Bir fabrikada piyano tuşları parlatıyordu. Kendi teleskopunu yaparken annesi onun kütüphaneye ders çalışmak için gittiğini sanırdı. Kaoru bir gece gene gökleri tararken birden bir şey gördü. Bu bir kuyruklu yıldız olmalıydı. Hemen o sabah telgrafla bunu gözlem evine açıkladı. Kaoru birden şöhrete kavuşacağını bilmiyordu.


Onun kulaklarında hâlâ şu sözler vardı. “Gençler hiç olmadık işlere karışırlar. İşin şaşkın yanı ise başarırlar.” (Pearl S.Buck)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.