Kanat Tibet kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
885
Kanat Tibet kimdir, nereli, kaç yaşında?

Kanat Tibet Kimdir, biyografi sitemizde Kanat Tibet ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Kanat Tibet kaç yaşında?, Kanat Tibet memleketi neresi, Kanat Tibet evi nerede, Kanat Tibet nereli, Kanat Tibet instagram, Kanat Tibet ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Kanat Tibet Biyografi

Kanat Tibet kimdir, kaç yaşında, nereli?

Kanat Tibet oyuncu ve senaristtir. Yeşilçam Sineması’nın önemli aktörlerinden ve yönetmenlerinden Kartal Tibet’in oğludur. Annesi Gündüz Tibet ve kardeşinin adı ise Kumru Tibet’tir. 11 Mart 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 57 yaşındadır. Oyuncu Civan Canova’nın üvey kardeşidir.

Kanat Tibet yaşamı ve biyografisi

Kanat Tibet 11 Mart 1964 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Eğitim yaşamına İstanbul’da başlayan Kanat Tibet ardından hem iş kariyerini hem de sosyal yaşamını yurtdışında sündürmeye karar vermiştir. Yeşilçam ve Türk Sineması’nın önemli aktörlerinden Kartal Tibet’in oğludur. Çok uzun yıllardır yurtdışında Amerika yaşamaktadır. Ayrıca Çiçek Taksi dizisinden aşna olduğumuz ünlü oyuncu Civan Canova’nın üvey kardeşidir.

Kartal Tibet oğlu

Kanat Tibet meslek olarak babasının ve kardeşinin izinden gitmeye karar vermiştir. Oyuncu olarak çok fazla filmi olmasa da babası Kartal Tibet ile birlikte” Tarkan: Gümüş Eyer” sinema filminde rol almışlardır.

Kanat Tibet eşi

Kanat Tibet 1989’dan beri Kaliforniya’da yaşıyor. Halen Sacramento’da lobici olarak çalışıyor. Son film / televizyon çalışmalarını 1996-1997 ve 1999-2000 senelerında İstanbul Türkiye’de iki televizyon dizisinin yapımcılığını üstlenerek noktaladı. Kanat Tibet yapımcı olmanın yanında en bilindik senaryo filmleri içinde 1988 yapımı başrollerini Kemal Sunal ve Nil Ünal’ın paylaşımı yaptığı “Sevimli Hırsız” sinema filmidir. Kanat Tibet eşi Amy Nunn ve 4 çocuk babasıdır. Kanat Tibet şimdilerde Kuzey Kaliforniya’da çeşitli sahne oyunlarında yardımcı oyuncular olarak bulunmaktadır.

Kanat Tibet 2 Temmuz 2021 tarihinde babası Kartal Tibet’i kaybetmiştir.

Kanat Tibet dizileri ve filmleri

Kanat Tibet yer aldığı diziler, filmler, kaleme aldığı senaryolar aşağıda bulunmaktadır.

  • 1993 The Young Indiana Jones Chronicles
  • 1986 Yaygara
  • 1972 Karaoglan geliyor: Cengiz Han’in hazineleri (uncredited)
  • 1970 Tarkan: Gümüs Eyer
  • 1988 Sevimli Hırsız (writer)
  • 2000 A Sign from God
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.