Jülide Sarıeroğlu kimdir, Jülide Sarıeroğlu kaç yaşında?

06.11.2021
96
Jülide Sarıeroğlu kimdir, Jülide Sarıeroğlu kaç yaşında?

Jülide Sarıeroğlu kimdir, biyografi bölümünde Jülide Sarıeroğlu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Jülide Sarıeroğlu kaç yaşında?, Jülide Sarıeroğlu memleketi neresi, Jülide Sarıeroğlu facebook, Jülide Sarıeroğlu nereli, Jülide Sarıeroğlu instagram, Jülide Sarıeroğlu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Jülide Sarıeroğlu kimdir? başlığımızın detayları..

Jülide Sarıeroğlu Kimdir – Jülide Sarıeroğlu Biyografi

 2017  Temmuz tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak vazifeye getirilen Jülide Sarıeroğlu 1979 senesinde Adana’da dünyaya gözlerini açtı. Julide Sarıeroğlu aslen Adanalıdır. Eğitim yaşamının sonrasında üniversite için Ankara’ya gelen Jülide Sarıeroğlu Ankara Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünde lisans eğitimini bitirdi.

Aynı zamanda Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nda Endüstri İlişkiler Uzmanı olan Julide Sarıeroğlu aynı konfederasyonda Kadın Komite Başkanlığını yürütmektedir. Julide Sarıeroğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi’nde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. 2009 senesinde yerel seçimlerde Çankaya Belediyesi meclis üyesi olarak seçildi.

Julide Sarıeroğlu, 2015 yılı Haziran ayında yapılan olan genel seçimlere Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulundu. 7 Nisan’da yayına giren Ak Parti Ankara Milletvekili 1. Bölge listesine, Julide Sarıeroğlu 4. sıradan girdi. Jülide Sarıeroğlu Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görevini sürdürmektedir.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.