John Cena kimdir, John Cena kaç yaşında?

06.11.2021
547
John Cena kimdir, John Cena kaç yaşında?

John Cena kimdir, biyografi bölümünde John Cena biyografi sayfası ile karşınızdayız. John Cena kaç yaşında?, John Cena memleketi neresi, John Cena facebook, John Cena nereli, John Cena instagram, John Cena ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. John Cena kimdir? başlığımızın detayları..

John Cena Kimdir – John Cena Biyografi

1977 Amerika doğumludur. WWE’nin genel organizasyonlarda en fazla ön plana çıkan güreşçi John Cena, 2005 senesinden beri şirketin “yüzü” konumundadır. Springfield kolejinden mezun oldu ve güreşle alakadar olmaya başladı.Ailesinde bir tane bile güreşçi bulunmadığı için güreşe geç başladı fakat ünlü oldu ve sevildi.Yalnız çalışıp çok başarı elde eden güreşçilerdendir. ilk maçını 2002 de Kurt Angle ile yaptı fakat yenildi. İkinci maçını bir hafta sonra Chris Jericho ile yaptı fakat onda da kılpayı yenildi. İlk kemerini 20.wrestlemania da big showu yenerek elde etmiştir, bu kemer Amerika şampiyonluğudur.

2003 başlarında Eddie Guerrero, Chavo Guerrero ve eski ortağı B-2 gibi isimlerle çekiştikten sonra ana kemer turnuvasına katıldı ve Backlash 2003’de Brock Lesnar ile WWE Championship maçı yapıp kaybetti. 2003 boyunca Brian Kendrick gibi isimadı ve yılın sonuna doğru face oldu. 2004 yılı başına doğru Paul Heyman ile sürekli olarak takışan Cena Royal Rumble 2004 şovunda Rumble maçına katılıp Big Show aracılığıyla elendi. Wrestlemania XX şovunda Big Show ile WWE United States Championship maçı yapıp onu yenerek bu kemeri aldı.

John Cena, yıl ortasına kadar Fransız Rene Dupree ile çekiştikten sonra Booker T’ye kemeri kaybetti. Beş maçlık bir seri sonrasında bu kemeri geri aldı fakat Ekim ayında Carlito’nun debut maçında ona kaybeden Cena kemerini de Carlito’ya kaybetti, yıl sonunda onla ve onun korumasıyla çeşitli maçlar yapan Cena sonunda kemerini geri aldı.

2006 da Cena bir süre Kurt Angle ile unvan için çekişti ve Cena maçları kazanarak unvanını korudu. John Cena unvanını New Years Revolution’da Edge’e kaybetti. 3 hafta sonra Cena unvanını Royal Rumble’da geri aldı. Cena Wrestlemania 22’de Triple H’i yenerek ve Backlash 2006’da 3’lü maçta Triple H ve Edge’i yenerek unvanını korudu.

Daha sonra 2007 de John Cena, Umaga’yla çekişmeye girdi ve New Years Revolution’da Umaga’yı yenerek kemerini korudu ve onun yenilmezlik serisine son verdi.

2008 de chris jericho yu yenerek dünya ağırsiklet kemerini kaldırmıştır.

Cena, güreş dışındaki etkinliklerinde; You Can’t See Me adında rap şarkısı çıkarttı. ilk filmi “Marine” 16 ekim 2006 da çıkmıştır. Ayrıca birden çok filmi mevcuttur. 2018 senesinde Bumblebee adlı sinema filminde Agent Burns adlı karakterle başrolde yer almıştır.

Geçen senelerda nişanlanan John Cena, ile güreşçi Nikki Bella 2018 senesinde nişanı attılar.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.