Johannes Mario Simmel Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
211
Johannes Mario Simmel Kimdir? Biyografi Sayfası

Johannes Mario Simmel Kimdir? Biyografi, bölümünde Johannes Mario Simmel Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Johannes Mario Simmel Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Johannes Mario Simmel Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Johannes Mario Simmel

Johannes Mario Simmel, 7 Nisan 1924 senesinde Viyana’da dünyaya geldi. Avusturyalı yazar. Çocukluğu ve gençliği Avusturya ve İngiltere’de geçti.

Eğitimi kimya mühendisliği üzerine tamamlayan Simmel, 1943 senesinden başlayarak 2. Dünya Savaşı’nın sonuna kadar araştırmacı olarak çalıştı. 2. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra, Amerikan askeri hükümeti adına çevirmen olarak çalıştı.

Viyana’da yayına giren “Welt am Abend” gazetesinde incelemeler ve hikayeler yayımladı. Ailesinin yarısını Nazi toplama kamplarında yitiren Simmel, yaşamı boyunca faşizme ve ırkçılığa karşı mücadele etti. 1950’li senelerın başında, “Munich illustrated Quick in Europe and America” için muhabir olarak çalışmaya başladı. Johannes Mario Simmel, çok sayıda roman ve senaryo yazdı.

İlk başarısını 1960 senesinde yayımlanan ”Es muss nicht immer Kavier sein” adlı roman ile kazandı. Kitapları dünya çapında milyonlarca adet satılan Simmel’in romanlarının birçoğu 1960 ve 1970 senelerında filme çekildi. İçlerinde Award of Excellence of the Society of Writers of United Nations, ödülünün de olduğu çok sayıda ödül kazanan Simmel 3 kez evlendi.

Hayatının son günlerini, İsviçre’nin Zürih kenti yakınlarındaki Zug kasabasında bir bakım evinde geçiren Johannes Mario Simmel, 1 Ocak 2009 tarihinde öldü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.