Joe Biden kimdir, Joe Biden kaç yaşında?

04.11.2021
87
Joe Biden kimdir, Joe Biden kaç yaşında?

Joe Biden kimdir, biyografi bölümünde Joe Biden biyografi sayfası ile karşınızdayız. Joe Biden kaç yaşında?, Joe Biden memleketi neresi, Joe Biden facebook, Joe Biden nereli, Joe Biden instagram, Joe Biden ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Joe Biden kimdir? başlığımızın detayları..

Joe Biden Kimdir – Joe Biden Biyografi

1942 tarihinde dünyaya gözlerini açan Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkan yardımcısıdır. Valerie, James Brian, Francis W. Adlarında 3 kardeşi mevcuttur.Delware Ünivesitesi’nden siyaset bilimi üzerine eğitim alarak mezun oldu. Ardından Syracuse Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyarak avukat olarak 1969 senesinde mezun oldu. Wilmington hukuk şifrketinda çalışmaya başladı.

Joe Biden,20 Ocak 2009 tarihinde bu vazifeye başlamadan önce 3 Ocak 1973 tarihinden beri Delaware eyaletini ABD Senatosu’nda temsil etmekteydi. 2008 ABD başkanlık seçimleri’nde Demokratik Parti’den başkanlığa adaylığını koydu fakat 3 Ocak 2008 tarihinde yapılan Iowa ön seçimlerinde başarısızlığa uğraması sebebiyle adaylıktan çekildi.

23 Ağustos 2008 tarihinde Demokratik Parti’nin Başkan adayı Barack Obama aracılığıyla Başkan Yardımcılığına aday gösterildi. 4 Kasım 2008 tarihinde yapılan başkanlık seçimlerini Demokratik Parti kazandı. 20 Ocak 2009tarihinde devlet başkanlığına seçilen Obama’nın yanında ABD Başkan Yardımcısı olarak vazifeye başladı.

2020 yılın yaşanacak olan Amerika seçimlerinde başkan adayı olduğunu açıklayan Joe Biden,Türkiye ve Başkan Erdoğan’ı hedef alan kelimeleri ile gündeme geldi. Joe Biden,Türkiye’deki iktidarı değiştirebilecekleri yönünde skandal sözlere imza attı.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.