İsmail Küçükkaya Kimdir Kaç yaşında ve nereli

30.09.2021
181
İsmail Küçükkaya Kimdir Kaç yaşında ve nereli

İsmail Küçükkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?, biyografi bölümünde İsmail Küçükkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nereli? biyografisi ile sizlerleyiz. İsmail Küçükkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nereli? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

İsmail Küçükkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nereli? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

İsmail Küçükkaya Kimdir?

İsmail Küçükkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Fox TV ekranlarında sabah haberleri ile bildiğimiz Çalar Saat programını sunan İsmail Küçükkaya Kimdir? İsmail Küçükkaya ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları biyografimiz içinde bulacaksınızdır. Sunucu İsmail Küçükkaya, Hürriyet, Star, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştıktan sonra Fox TV’ye geçiş yapmıştır. Bu kanalda Çalar Saat programını sağlamaktadır. Peki İsmail Küçükkaya Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

İsmail Küçükkaya 20 Ocak 1972 tarihinde Yunus ve Halise Küçükkaya’nın oğlu olarak Kütahya’nın Simav beldesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Kütahya Simav’da tamamlayan İsmail Küçükkaya, 1993 senesinde Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuştur.

İsmail Küçükkaya gazetecilik kariyerine ilk kez 1991 senesinde Hürriyet gazetesinde muhabirlik yaparak başlamıştır. Ardından Sabah ve Star gazetelerinde de görev yapmıştır. Kariyerini ağır ağır tırmanan ünlü sunucu İsmail Küçükkaya 2000 senesinde Akşam Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. 2003 yılına gelindiğinde hem köşe yazarlığı yapmaya hem de Skytürk’te Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır.

İsmail Küçükkaya, 2005 ve 2008 senelerı içinde Akşam Gazetesi’nin Ankara temsilciliğini yapmıştır. 2008 senesinin Kasım ayında ise Akşam Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni görevine getirilmiştir. 2013 senesinin Haziran ayında Gezi Parkı hadiselerinın hemen sonrasında görevinden alınmıştır.

İsmail Küçükkaya 2013 senesinin Eylül ayına gelindiğinde Fox TV’de Çalar Saat isimli programı sunmaya başlamıştır. En son ünlü gazetecinin 2008 senesinde yayına giren “Cumhuriyetimize Dair” ve 2012 senesinde da “Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı” isimli iki kitabı bulunmaktadır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.