İsmail Kartal kimdir, İsmail Kartal kaç yaşında?

06.11.2021
426
İsmail Kartal kimdir, İsmail Kartal kaç yaşında?

İsmail Kartal kimdir, biyografi bölümünde İsmail Kartal biyografi sayfası ile karşınızdayız. İsmail Kartal kaç yaşında?, İsmail Kartal memleketi neresi, İsmail Kartal facebook, İsmail Kartal nereli, İsmail Kartal instagram, İsmail Kartal ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. İsmail Kartal kimdir? başlığımızın detayları..

İsmail Kartal Kimdir – İsmail Kartal Biyografi

Futbol yaşantısına Sarıyer’de başladı. Buradan Gaziantepspor’a transfer oldu. Profesyonel kariyerine Gaziantepspor’da başladı. 1994-95 sezonda Adanaspor’da oynadıktan sonra futbolu bıraktı.

İsmail Kartal, 2006-2007 sezonunda Mardinspor’un başında teknik direktör olarak başlamış, sezon ortasında görevinden ayrılarak Malatyaspor’un başına geçmiştir. Ardından Malatyaspor’u bırakıp FB TV’de yorumculuğa başlamıştır.

2007-2008 sezonunun 18.haftasının sonrasında Orduspor’un başına geçti. 2008-2009 Konya Şekerspor teknik direktörlüğünü yapmıştır.

2010-2014 sezonları içinde Fenerbahçe’de yardımcı antrenör olarak görev yaptı. 9 Ağustos 2014 tarihinde Fenerbahçe’deki teknik direktörlük görevindenErsun Yanal  istifa edince yerine 2014-2015 sezonu başında, teknik direktörlüğe getirildi.İsmail Kartal aslında Arap olmadığını lakabı nedeni ile Antepli olarak anıldığını fakat baba aracılığıyla aslen Rize‘li olduğunu belirtmiştir. Sema Hanım ile evlidir ve bu evliliğinden iki evladı mevcuttur.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.