İsmail Çağlar Kimdir

30.09.2021
187
İsmail Çağlar Kimdir

İsmail Çağlar Kimdir?, biyografi bölümünde İsmail Çağlar Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. İsmail Çağlar Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

İsmail Çağlar Kimdir? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

İsmail Çağlar Kimdir

İsmail Çağlar Kimdir?

İsmail Çağlar 1982 senesinde dünyaya gelmiştir. Öğrenimini 2001 ve 2006 senelerı içinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Fen Edebiyat Fakültesi sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Ardından yüksek linsansını Hollanda’da 2006 ve 2008 senelerı içinde Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisansının sonrasında da yine Hollanda’da bulunan Leiden Universiteit’te doktorasını tamamlamıştır.

Öğrenimi bittikten sonra SETA Toplum ve Medya Araştırmaları direktörüdür. İsmail Çağlar’ın ilgi alanlarının içinde sosyal tarih, modernleşme, din ve devlet işleri ve medya siyaset olarak bilinmektedir. İsmail Çağlar 2015 senesinden beri Medeniyet Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde çalışmaktadır. Kendisi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

İsmail Çağlar, diğer tarafların yanında Takvim ve Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı görevini de yerine getirmektedir. En son İsmail Çağlar, 2019 senesinin 31 Ağustos gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’na atanmıştır.

İsmail Çağlar’ın Kitapları

  • 2015 – Türkiye’de Siyasal İletişim
  • 2016 – Türkiye’de Basın Özgürlüğü
  • 2017 – Ak Parti’nin 15 Yılı Toplum, (İsmail Çağlar, Ali Aslan)
  • 2017 – 15 Temmuz’da Medya -Darbe de Direnişin Mecrası
  • 2017 – FETÖ’nün ve 15 Temmuz Darbe Girişiminin İletişim Stratejisi
  • 2017 – Hürriyet-ü Es-Sahafa Fi Türkiyya – El-Asatir ve’l-Haka’ek, (Arapça)
  • 2017 – Kuruluşundan Bugüne AK Parti: Toplum
  • 2018 – Türk Medyasında Terörün Ele Alınışı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.