İsmail Altunsaray kimdir, İsmail Altunsaray kaç yaşında?

07.11.2021
210
İsmail Altunsaray kimdir, İsmail Altunsaray kaç yaşında?

İsmail Altunsaray kimdir, biyografi bölümünde İsmail Altunsaray biyografi sayfası ile karşınızdayız. İsmail Altunsaray kaç yaşında?, İsmail Altunsaray memleketi neresi, İsmail Altunsaray facebook, İsmail Altunsaray nereli, İsmail Altunsaray instagram, İsmail Altunsaray ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. İsmail Altunsaray kimdir? başlığımızın detayları..

İsmail Altunsaray Kimdir – İsmail Altunsaray Biyografi

1980 Kırşehir doğumlu İsmail Altunsaray,Bozlak geleneğinin yeni kuşak temsilcilerinden birisi olan Türk saz ve ses sanatçısıdır.1992 senesinde bağlamayla tanışan Altunsaray, ufak yaştan bu yana bir çok müzik eğitim merkezinde görev aldı. 1992-1997 senelerına denk gelen bu zaman diliminde yurt içi ve yurt dışı bir çok etkinliğe katıldı. Kırşehir yöresinin kültürünü özümseyerek Çekiç Ali, Hacı Taşan, Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş gibi ustaları örnek aldı.1997 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nü kazandıktan sonra öğrenimi boyunca kendi üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversite ve toplulukların ulusal ve ülkeler arası etkinliklerinde yer aldı.

2002 senesinde konservatuvar eğitimini tamamlayan Altunsaray, 2003 senesinde TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Birimi’ne akitli sanatçı olarak kabul edildi. Bu zamanda çeşitli televizyon ve radyo programlarında icracı ve solist sanatçı olarak yer aldı.İbrahim Tatlıses, Zara, Gülay, Hüseyin Turan, Emel Taşçıoğlu, Gülşen Kutlu ve Kubat gibi isimlere bağlamasıyla sahne ve albüm çalışmalarında eşlik etti.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.