İrem Derici Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
468
İrem Derici Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

İrem Derici Kimdir?, biyografi bölümümüzde İrem Derici Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. İrem Derici Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

İrem Derici Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad İrem Derici
Meslek Sanatçı
Yaşı 34 (1987-03-21)
Boyu 1,67
Kilosu 53 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

İrem Derici Kimdir? Biyografi

İrem Derici, 21 Mart 1987 tarihinde Hulusi ve Jale çiftinin çocukları olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nü, lise eğitimi ile birlikte olarak tamamlayan Derici, yüksek öğretim eğitim hayatına İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ile devam etmiştir.

Eğitimine devam etme kararı alan Derici, yüksek lisansını da Pazarlama İletişimi alanında yapmıştır. Daha sonra ‘O Ses Türkiye’ isimli yarışma programına katılan Derici, yarı finale kadar da yükselebilmiştir.  

Yarışmaya katıldığı zamanda ‘Monopop’ adlı grup ile Türkiye’de çeşitli yerlerde sahne alan güzel şarkıcı, 2012 senesinde da ‘Bensiz Yapamazsın’ isimli bir single çıkarmıştır. Bunun yanında profesyonel anlamda müzik yaşamına giriş yapan Derici, 2013 senesinde da ‘Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı’ isimli ikinci bir single parçaya imzasını atmıştır.  

Aynı yıl ‘İki’ isimli bir maxi single da çıkaran şarkıcı, buradaki ‘Sevgi Olsun Taştan Olsun’ adlı şarkısına video klip ile dinleyici karşısına çıkmıştır. Derici ikinci klibini ise ‘Zorun Ne Sevgilim’ adlı parçaya çekmiştir.

İkinci klibi ile Türkiye Resmi Listesi’nde üç hafta boyunca iki numarada kalmayı başaran şarkıcı, Neşet Ertaş’ın şarkısı olan ‘Neredesin Sen?’ için değişik bir yorum getirerek ününü artırmayı da başarmıştır.  

Kariyerinin zirvesini ‘Kalbimin Tek Sahibine’ adlı şarkısı ile yaşayan Derici, art arda çıkarmış olduğu single çalışmaları ile büyük bir hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır.

Şarkıları ile Türkiye’de sürekli olarak çok dinlenenler içinde yer almayı da başararak, kısa bir sürede büyük bir başarıyla imza atan İrem Derici, duygusal video klipleri ile de yüksek izleme oranlarına ulaşmıştır.

2017 senesinde Mustafa Ceceli’nin albümü olan ‘Zincirimi Kırdı Aşk’ ve Kıymetlim’in bunun yanında Yonca Evcimik’in ‘Kendine Gel’ adlı single parçasında da düet şarkıcısı olmuş, kendine ait olan ‘Tektaş’ isimli single ile de büyük bir dinleyici kitlesi edinmiştir.  

2014 senesinde Rıza Esendemir ile dünya evine giren şarkıcının evliliği 2016 senesinde sona ermiştir.

Koç burcu detaylarına sahip olan İrem Derici, 1.67 metre uzunlukta ve 53 kilogram ağırlıktadır.  

23 Kasım 2020 Pazartesi 15:36
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.