İpek Tuzcuoğlu Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? İnstagram Ve Twitter Adresi Ne? Tövbeler Olsun Latife Horanta Kim?

26.10.2021
464
İpek Tuzcuoğlu Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? İnstagram Ve Twitter Adresi Ne? Tövbeler Olsun Latife Horanta Kim?

İpek Tuzcuoğlu Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? İnstagram Ve Twitter Adresi Ne? Tövbeler Olsun Latife Horanta Kim?, biyografi sitemizde, İpek Tuzcuoğlu Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? İnstagram Ve Twitter Adresi Ne? Tövbeler Olsun Latife Horanta Kim? başlığı altında makale bir araya getirdik. İpek Tuzcuoğlu Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? İnstagram Ve Twitter Adresi Ne? Tövbeler Olsun Latife Horanta Kim? biyografisi yazımızda…

Başlıklar

İpek Tuzcuoğlu Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? İnstagram Ve Twitter Adresi Ne? Tövbeler Olsun Latife Horanta Kim?

İpek Tuzcuoğlu Biyografisi

TRT 1 ekranlarında yayına giren Tövbeler Olsun dizisinde Latife Horanta kişiliğine hayat veren usta oyuncu İpek Tuzcuoğlu kimdir ve aslen nereli? Şimdiye kadar oyuncu olarak olduğu dizileri ve filmleri nelerdir? Kaç yaşında? Boyu, burcu ve kilosu nedir?

İpek Tuzcuoğlu’nun İnstagram ve Twitter hesap adresi ne? Şimdi ne yapıyor ve son hali nedir? Bilinmeyenleri ile İpek Tuzcuoğlu’nun yaşamı. Hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

(Dilerseniz bu yazıya video biyografi şeklinde Serhat Uzunkök YouTube kanalından da varabilirsiniz)

Video Adresi https://youtu.be/iP7WOnKMt8Q

İpek Tuzcuoğlu YouTube Video Biyografisi

İpek Tuzcuoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

İpek Tuzcuoğlu, 11 Kasım 1971 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Tam adı İpek Leyla Tuzcuoğlu’dur.

Emel Tuzcuoğlu ve Ilgar Hakkı Tuzcuoğlu çiftinin kızı olan İpek Tuzcuoğlu, mutlu fakat biraz sakin ve içine kapanık bir çocukluk geçirmiş.
Sanatla iç içe olan bir aileden geldiği için, özellikle annesinin yönlendirmeleri ile, zaman içinde içine kapanık, sakin yapısı değişmiş.
Üç yaşından bu yana 10 yıl boyunca İzmir’de Aynur Ressamoğlu Bale Stüdyosu’na gitti.

Küçükken balerin olmak isteyen İpek Tuzcuoğlu, 16 yaşında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda “Boy Friend” adlı müzikalde dansçı kadrosuna alındı.
İzmir Karşıyaka Lisesinden mezun oldu. Ardından da bazı zorluklarla karşılaşsa da Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirdi.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nun, “Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu” bünyesinde “Sevimli Palyaçolar” adlı oyunda bir yıl görev yaptı. TRT’nin yapmış olduğu çeşitli dramalarda rol aldı. 1995 senesinde İstanbul’a geldi. İlk dizi oyunculuğu tecrübesini ‘Bizim Mahalle’ dizisi ile yaşadı.

Bugüne kadar bir çok sinema filminde ve televizyon dizisinde oyunculuk yaptı. Aynı zamanda reklam oyunculuğu ve program sunuculuğu da yaptı.
Dilerseniz gelin şimdi olduğu önemli projelerin bazılarına yakında zamandan bakalım.

İpek Tuzcuoğlu Filmleri Ve Dizileri

2000 senesinde Zeki Alasya’nın yönettiği “Ada’da Bir Sonbahar” adlı TV filminde oynadı.

2002 – 2003 senelerı içinde, senaristliğini Mahinur Ergun ve Meral Okay’ın yaptığı, yönetmen koltuğunda Çağan Irmak’ın olduğu, “Asmalı Konak” dizisinde Özcan Deniz, Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor ve Menderes Samancılar gibi sanatçılarla birlikte oynadı.

“Asmalı Konak” dizisindeki “Dicle” karakteri ile çok büyük kitleler aracılığıyla tanınmayı başardı ve uzun yıllar herkes ona ‘Dicle’ dedi. 10 . Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri’nde bu dizide sergilediği tecrübeli oyunculuktan ötürü de, En İyi Tv Oyuncusu seçildi.

2008 senesinde yönetmenliğini Murat Saraçoğlu, senaristliğini Sırrı Süreyya Önder’in yaptığı, başrollerinde Altan Erkekli, Demet Akbağ, Özgü Namal, Sarp Apak ve Sezin Akbaşoğulları gibi oyuncuların olduğu “O… Çocukları” filminde oynadı.

2010’da yayınlanmaya başlayan Düriye’nin Güğümleri isimli dizide Düriye karakterini oynadı.

2011 senesinde, ilk kez, sit-com tarzında çekilen “Avrupa Avrupa” isimli dizide başrolde oynadı.

2012 senesinde Fox TV ekranlarında yayına giren “Aşkın Halleri “dizisinde Metin Akpınar, Güven Kıraç ve İclal Aydın ile başrolü paylaşımı yaptı.

2014’te Diğer Yarim dizisinde Meryem karakterini oynadı.
6 Mayıs 2016 tarihinde vizyona giren ‘Ankara Yazı Veda Mektubu’ sinema filminde rol aldı.

‘Siyaset Dergisi’ isimli dergide beş yıla yakın köşe yazıları yazdı.
İpek Tuzcuoğlu bunun bunun yanında Ab-ı Hayat, Aşk Bir Davaya Benzer, İpek Tuzcuoğlu ile Yüzleşme, “Sağlıklı Mutfak” programlarının da sunuculuğunu yaptı.

Aşk ve Mavi dizisinde Elmas kişiliğini ve TRT 1 ekranlarında yayına giren Yalaza dizisinde Nalan kişiliğini de canlandıran oyuncu, şimdilerde TRT 1’de yayına giren Tövbeler olsun dizisinde, Latife Horanta kişiliğine hayat vermektedir ve dönem dönem de oyunculuk dersleri vermektedir.

İpek Tuzcuoğlu Boyu, Burcu, Kilosu Ve Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medya ile de arası iyi olan İpek Tuzcuoğlu’nun bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 64.500, Twitter hesabında da 45.800 takipçisi bulunmaktadır.

Tam bir hayvansever olan ünlü oyuncu, 1.68 boyundadır. 55 kilodur. Akrep burcudur. Esasen de İzmir Karşıyakalıdır.

İnstagram adresi https://www.instagram.com/ipektuzcuoglu/

Twitter adresi https://twitter.com/ipektuzcuoglu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.