İpek Gümüşoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
232
İpek Gümüşoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

İpek Gümüşoğlu kimdir?, biyografi sitemizde İpek Gümüşoğlu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. İpek Gümüşoğlu kimdir? kaç yaşında?, İpek Gümüşoğlu kimdir? memleketi neresi, İpek Gümüşoğlu kimdir? evi nerede, İpek Gümüşoğlu kimdir? nereli, İpek Gümüşoğlu kimdir? instagram, İpek Gümüşoğlu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

İpek Gümüşoğlu kimdir? Biyografi

Gerçek adı: İpek Gümüşoğlu Omurtag
Doğum tarihi:  1972
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.76 cm
Kilo: 60 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli (Mehmet Omurtag ile)
Meslek:  Model, Sunucu, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

İpek Gümüşoğlu nereli? Kaç yaşında?

İpek Gümüşoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? İpek Gümüşoğlu yer aldığı diziler? İpek Gümüşoğlu evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı? İpek Gümüşoğlu Mehmet Omurtag boşandı mı? Hakkında araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

İpek Gümüşoğlu yaşamı ve biyografisi

İpek Gümüşoğlu Türk model, sunucu, dizi ve sinema oyuncusudur. 1993 senesinde katıldığı güzellik müsabakasında üçüncü olması ile tanınmaya başladı.

İpek Gümüşoğlu oynadığı diziler

İpek Gümüşoğlu 1972 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Uludağ Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde sürdürdü. 1993 senesinde tertip edilen güzellik yarışmasına katılması ile yaşamı bir anda değişmeye başladı. 1993 senesinde Türkiye’nin ilk özel televizyonu olan Star TV’nin gerçekleştirdiği yarışmada birincilik ödülünü Arzum Onan ve ikinciliği ise Emel Yıldırım alırken İpek Gümüşoğlu bu yarışmada üçüncü seçildi.

İpek Gümüşoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu

İpek Gümüşoğlu Can Gürzap ve Arsen Gürzap’tan “Dialog Eğitim kurumundan” diksiyon dersleri aldı. Aynı zamanda Gamze Süner Atay’dan Oyunculuk teknikleri eğitimi aldı. La Salle Fashion İnternational School’da eğitim aldı.  Kariyerine mankenlik, modellik yaparak başlayan İpek Gümüşoğlu 1993 senesinde televizyon ekranlarında çeşitli programlar sunarak sunuculuğa adım attı. Ardından 1994 senesinde ilk kez kameraların karşısına oyuncu olarak geçerek “Alem Buysa” dizisinde “Sultan” rolüne hayat verdi. Haber muhabirliği ve ana haber sunuculuğu yaptı. İpek Gümüşoğlu dönemin Fransız moda markası Pierre Cardin Türkiye distribütörü Mehmet Omurtak ile nikah masasına oturmasının sonrasında sahne ve podyumlara veda etti. Anne olduktan sonra kameralardan uzaklaştı. Bir dönem ünlü markalar için tasarımlara imza attı. Kenan Işık’ın sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” isimli yarışmaya katıldı.

İpek Gümüşoğlu eşi

2000’li senelerdan sonra uzun bir ara verdiği medya ve oyunculuk kariyerine 2018 senesinde “Gülperi” dizisinde “Melek” rolü ile dönüş yaptı. 2019 senesinde “Kardeş Çocukları” dizisinde rol alan İpek Gümüşoğlu aynı yıl “Zengo” adlı sinema filminde ilk beyazperde deneyimini yaşadı.

İpek Gümüşoğlu dizileri ve filmleri

 • 2019 Zengo Sinema Filmi
 • 2019 Kardeş Çocukları TV Dizisi
 • 2018 Gülperi (Melek) TV Dizisi
 • 1994 Alem Buysa (Sultan) TV Dizisi

İpek Gümüşoğlu ödülleri

 • 1993 Türkiye 3: Güzeli
 • 1993 Miss Universe 2 Runner Up – Best Costume National

İpek Gümüşoğlu TV programları

 • 2001 TV 8 Ana Haber Sunuculuğu
 • 2000 CNN Türk Haber Muhabirliği
 • 1995 Orhan Boran’la Atv’de Pazar
 • 1993 Sabah Programı Müzikli Dakikalar – Star TV
 • 1993 Manşet – Magazin Programı
 • 1993 Jetset – Magazin Programı
 • 1993 Alem – Magazin Programı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.