İpek Elif Atayman kimdir, İpek Elif Atayman kaç yaşında?

05.11.2021
183
İpek Elif Atayman kimdir, İpek Elif Atayman kaç yaşında?

İpek Elif Atayman kimdir, biyografi bölümünde İpek Elif Atayman biyografi sayfası ile karşınızdayız. İpek Elif Atayman kaç yaşında?, İpek Elif Atayman memleketi neresi, İpek Elif Atayman facebook, İpek Elif Atayman nereli, İpek Elif Atayman instagram, İpek Elif Atayman ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. İpek Elif Atayman kimdir? başlığımızın detayları..

İpek Elif Atayman Kimdir – İpek Elif Atayman Biyografi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Medya A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne İpek Elif Atayman atadı. İBB’nin bağlı iştirak şirketlerinin müdürleri 18 Temmuz’da istifa etmişti.

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümünden mezun olan Dr. İpek Elif Atayman, 1991-1998 senelerı içinde farklı ulusal kanallarda görsel yönetmenlik ve muhabirlik yaptı.

90’lı senelerın sonlarında ayrıldığı televizyon sektörünün sonrasında 11 yıl boyunca Şişli Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden sorumlu danışmanlık görevini yürüttü. Bu süre zarfında birden fazla özel kurum ve kuruluşla ortaklaşa projeler ve sosyal sorumluluk kampanyaları düzenledi.

Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlayan Dr. Atayman, siyasi kişi ve kurumların bunun yanında çeşitli sektörlerden farklı kurum ve şirketlere iletişim danışmanlığı yaptı. 2010 senesinde Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden “Politik Sinema: Costa Gavras” üzerine yaptığı tez çalışması ile doktorasını alan Dr. Atayman, halen özel bir üniversitede ders vermeye sürdürmektedir.

Atayman bunun bunun yanında, Mart 2016/Ekim 2018 tarihleri içinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığında, Basından sorumlu Başkan Danışmanlığı görevini de yürütmüştür.

Bir çocuk annesi olan Atayman, Basın Konseyi Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey üyesidir.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.