İnci Mercan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
579
İnci Mercan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

İnci Mercan kimdir?, biyografi sitemizde İnci Mercan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. İnci Mercan kimdir? kaç yaşında?, İnci Mercan kimdir? memleketi neresi, İnci Mercan kimdir? evi nerede, İnci Mercan kimdir? nereli, İnci Mercan kimdir? instagram, İnci Mercan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

İnci Mercan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: İnci Mercan
Doğum tarihi: 1979
Doğum yeri:  İstanbul
Boy: 1.65 cm
Kilo: 65 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar (İlişkisi var)
Meslek: Şarkıcı
İnstagram hesabı için tıklayın

İnci Mercan nereli? Kaç yaşında?

İnci Mercan kimdir, aslen nereli, boy, kilo ve burcu, sevilisi, evli mi, şarkıları ve albümleri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

İnci Mercan yaşamı ve biyografisi

İnci Mercan Türk Arabesk müzik sanatçısıdır. Aynı zamanda öğretmen ve hemşirelik öyküsü bulunmaktadır. Seslendirdiği arabesk şarkılarla popüler olan İnci Mercan son haftalarda özellikle de youtube üzerinden geniş bir kitlece tanınmaya başladı.

İnci Mercan 1979 senesinde İstanbul’da 3 kız kardeşli bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Malatya’dır. Bugün ailesi Malatya’da yaşamını sürdürmektedir. Eğitimine İstanbul’da başlayan İnci Mercan liseyi başarı ile bitirdi. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde bitirdi. Üniversiteden mezun olduktan sonra öğretmenlik yapmaya başladı. Bu zamanda klavye ve müziğe ilgi duymaya başladı. Eğitimci kimliğinin bunun yanında bu kez 10 yılı aşkın süre hemşirelik yaptı. Lakin müzik tutkusu hiç bitmedi.

Müzik kariyerine 2010 senesinde ağırlık verdi. 2011 senesinde ilk müzik çalışmalarını içeren “Aşığım Sana” adlı albümü ile piyasaya giriş yaptı. Kısa bir sürede bi hayli hızlı bir yükseliş yapan İnci Mercan İstanbul Jolly Joker’da, Ankara Albatros Restaurant ve Antalya Çatı Ocakbaşı Restaurant gibi mekanların aranan ismi oldu. 2017 senesinde Berduş albümü ile ve 2019 senesinde Arabesk Seçmeler ile takipçilerinin karşısına çıkan ve Youtube üzerinden geniş bir takipçiye sahip olan İnci Mercan bekar olup sevgilisi bulunmaktadır. İnci Mercan bir an önce evlenip çocuk sahibi olmayı düşlemektedir.

İnci Mercan şarkıları ve albümleri

  • 2019 Arabesk Seçmeler
  • 2017 Berduş
  • 2011 Aşığım Sana
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.