İlyas Yalçıntaş Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
215
İlyas Yalçıntaş Kimdir Biyografi ve Hayatı

İlyas Yalçıntaş Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde İlyas Yalçıntaş Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. İlyas Yalçıntaş Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

İlyas Yalçıntaş Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

İlyas Yalçıntaş Kimdir?Biyografi ve Hayatı

İlyas Yalçıntaş kimdir soruları, Yalçıntaş’ın X Factor isimli programda İncir isimli şarkısını söylemesi ile sorulmaya başlanmıştır. Başarılı bir şarkıcı olan Yalçıntaş hayranları için oluşturmuş olduğumuz yazıda merak edenlerin merakını alacak bilgiler bulunmaktadır. İlyas Yalçıntaş kaç yaşındadır? İlyas Yalçıntaş nerelidir? Sorularınızın cevabı yazımızın devamında yer alıyor.


İlyas Yalçıntaş Kimdir? Biyografi ve Hayatı

İlyas Yalçıntaş, 7 Mart 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. X Factor isimli yarışmaya kendi bestelemiş olduğu İncir isimli şarkısı ile katılmış ve bir anda herkesin ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Yalçıntaş lise eğitimini Anadolu Lisesinde tamamlamış ve arkadaşı ile birlikte bestelemiş olduğu şarkısı ile aniden Türkiye gündemine bomba gibi oturmuştur. Sesi ve şarkı kelimeleri ile bi hayli bi hayli beğeni alan ve birden fazla insana hitap etmeyi başaran şarkıcı, bestesini yeniden düzenleyerek farklı projelerde de yer almayı başarmıştır.

İlyas Yalçıntaş Müzik Başarısı

Yalçıntaş, İncir isimli bestesini Enbe Orkestrası ve Behzat Gerçeker ile yeniden düzenmiş arından İncir şarkısı TTNET Müzik ve Kral Popta number one olmuştur. Yalçıntaş’ın bu başarısının devamı bulunacağı için 565 Yapım kendisine menajerlik yapmıştır. Enbe Orkestrası ile yapmış olduğu çalışmaların başlaması, X Factor Star müsabakasında İncir isimli şarkısının hem yapımcılar hem de jüriler aracılığıyla beğenilmesi üzerine birbirinden farklı önemli isim ile de tanışmaya başlamıştır. Ardından Enbe Orkestrası ile çalışmaya başlamış ve iki şakı ile bu kadro içinde başarılı bir biçimde yer almıştır. Kariyerinin dönüm noktası olan bu etapta Yalçıntaş, çok değişik projeler ile de yine gündemde bulunacağının altını çizmiştir.

İlyas Yalçıntaş’ın Albümleri

Yalçıntaş başarılı bir müzik yaşamına atıldıktan sonra birden fazla yönden kendisini göstermeyi başarmıştır. Albümleri içinde 2015 senesinde ilk single çalışması olan İncir, ikinci çalışması olarak da Olmazsa Olmazımsın yer almıştır. İlk albümü olan Aşk Adam Seçiyor’ dur. İncir ve Olmazsa Olmazımsın isimli single çalışmalarında Enbe Orkestrası ile çalışmış, bunun yanı sıra Olmazsa Olmazımsın single çalışmasında Büşra Periz ile de ortak çalışmıştır.

2016 senesinde ikinci albümü İçimdeki Duman’ı çıkartmıştır. Bu albüm içinde bulunan, İncir, Olmazsa Olmazımsın, İçimdeki Duman, Nefes ve Bu Nasıl Veda isimli şarkılara da klip çekilmiştir. 2018 Mayıs ayında Feride Hilal Akın ile düet yapmıştır. Şehrin Yolu isimli düetleri şarkı olarak yayınlanmıştır. Şarkının kelimeleri Yalçıntaş’a aittir ve bestesi de yine Yalçıntaş ve Emre Can Yıldız’ın elinden çıkmıştır. Düzenlenmesini ise Aytaç Kart yapmıştır.

Özel yaşamına ilişkin çok fazla açıklama yapmayan Yalçıntaş, eğer bir gün sevgilisi olursa bunu takipçilerinin üzülmemesi için gizleyeceğini de belirtmiştir. Yalçıntaş’ın diskografisi; İçimdeki Duman ve Şehrin Yolu olmuştur.

Almış olduğu ödüller içinde; 2015 senesinde çıkış parçası olarak en iyi solist olarak, 2016 senesinde İncir şarkısı en fazla istek alan şarkı, 2016 İGÜ aracılığıyla verilen en iyi cover şarkı ödüllerine layık görülmüştür. Yalçıntaş ismini, yarışma programında başarısı ile birlikte duyuran ünlülerden biri olarak almıştır. Lakin başarılarının devamı gelmesi için, almış olduğu ünü bırakmamak adına çalışmalarına devam etmiş ve iyi menajerler ile çalışarak şimdilerde en kaliteli müzikleri yapan sanatçılar içinde yer almayı başarmıştır. Hayranların onun başarılı oluşunun arkasında yatan en büyük gerçeğin, şarkı kelimelerinin bir hayli etkili ve çok manalı olduğunu söylemektedir. Bu nedenle sanatçı genelde duygusal ve slow tarzında şarkıları ile müzik yaşamına devam etmeyi düşünmektedir. İstanbullu olan sanatçı diğer şehirlere turnelere çıkarak burada bulunan hayranlarına da kaliteli müzik keyfini yaşatmaya sürdürmektedir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.