İlker Yağcıoğlu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
918
İlker Yağcıoğlu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

İlker Yağcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde İlker Yağcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. İlker Yağcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

İlker Yağcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

İlker Yağcıoğlu Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Türk futbol tarihinden bir çok başarılı futbolcu gelip geçmiştir. İlkler Yağcıoğlu da futbol kariyeri boyunca çok iyi performanslar sergilemiş bi hayli beğeni alan futbol oyuncularımızdan biridir. Ayrıca kendisi futbol yaşamından sonra da futbol ile her zaman iç içe olmaya devam etmiştir. Çünkü futboldan sonra bir teknik direktör olarak da bu alandaki başarılı çalışmalarını sürdürmüştür. Bu yazımızda İlker Yağcıoğlu kimdir? gibi sorulara bazı yanıtlar bulmaya çalışacağız. Ayrıca yine İlker Yağcıoğlu kaç yaşındadır? gibi sorulara da yanıtlar vereceğiz.


İlker Yağcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Çünkü bir çok futbolsever takip ettiği ve sevdiği İlker Yağcıoğlu ile ilgili daha fazla bilgi edinmeyi istemektedir. Ayrıca yine çok fazla araştırılanlerden bir başkası ise İlker Yağcıoğlu nerelidir? gibi konular olmaktadır. Bu başarılı kariyere sahip futbolcunun Sakaryalı olduğunu belirtebiliriz. Kendisi 10 Mart 1966 senesinde Sakarya ilinin Adapazarı beldesinde dünyaya gelmiştir. Futbola olan ilgisi ve sevgisi o halen daha ufak yaşlarındayken başlamıştır. Yaşının ilerleyerek genç bir döneme geldiği zamanlarda ise dünyaya gözlerini açtıği şehrin futbol takımı olan Sakaryaspor’da futbol kariyerine başlamıştır. Burada oynadığı zaman zarfında kendisini çok daha iyi geliştirme fırsatını bulmuş ve futbol alanında çok iyi bir tecrübe elde etmiştir.

Daha sonra devam eden zamanlarda ise 1990 senesinde Aydınspor’a geçmiştir. Bu kulübe geçiş onun futbol yaşamında çok önemli bir kırılma noktası olmuştur. Çünkü Aydınspor’da ilk sezonda sahaya çıkarak tam 3 gol atmış ve futbolla alakalı birden fazla birinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ayrıca gol attığı takımın en kuvvetli ekiplerden Fenerbahçe olmasının da bu hususta büyük bir etkisi olmuştur. Kendi kulübünün deplasmanında yapılan bu maç onun için bi hayli başarılı geçmiştir. Çünkü takımı Fenerbahçe’yi tam 6 – 1 gibi ezici bir skorla yenmeyi başarmıştır. Daha sonra futbol basamaklarında bi hayli hızlı bir yükselişe geçen İlker Yağcıoğlu bu büyük kulüp Fenerbahçe’ye transfer olma şansını yakalamıştır.

Bu transferi hemen hemen iki yıl sonra 1992 senesinde gerçekleşmiştir. İlker Yağcıoğlu Fenerbahçe kulübünde sahaya çıktığı zamanlarda konum olarak sağ açıkta görev üstlenmekteydi. Lakin bu durum 1996 senesinde değişti. Çünkü Fenerbahçe kulübü Carlos Alberto Parreira’yı takımın başına getirdi. Bu teknik adam ise kendisinin sağ bek olarak oynamasının daha verimli bulunacağın karar verdi. Bu bakımdan İlker Yağcıoğlu çıktığı bir çok maçta sağ bek olarak görevini yerine getirdi.


İlker Yağcıoğlu’nun Futbol Kariyerindeki Başarılı Adımları

İlker Yağcıoğlu bu zamanlarda oynadığı başarılı futbol ile göz doldurmaktaydı. Tabi bu durumda onun için meyvelerini vermeye başladı. Çünkü kendisi futbol oynadığı kulübün bunun yanında bunun bunun yanında Milli Takıma kadar yükselme şanslarını da elde etmişti. Bu onun yaşamındaki en gurur duyduğu başarılardan biridir. Bu başarısında A Milli Futbol Takımı formasını tam 10 kez giyme şerefine erişmişti. Ayrıca onun bu formayı üzerinde taşırken elde ettiği en özel anlardan birisi ise 1998 senesinde gerçekleşti. Çünkü bu tarihte Milli Takımımızın 1998 FİFA Dünya Kupası elemelerini oynadığı sıralarda kendi deplasmanında Hollanda Futbol Takımını ağırlamaktaydı. Bu maçın oynandığı sıralarda İlker Yağcıoğlu yaptığı harika asist ile atılan tek golün gerçekleşmesini sağladı. Onun verdiği güzel pası Hakan Şükür de güzel bir gole çevirerek Hollanda’yı 1 – 0 olarak yenebilmemizi sağladı. İlker Yağcıoğlu şimdiye kadar bir çok kulüpte futbol oynama şansı bulmuştur. Bu kulüpler içinde;

  • Kocaelispor,
  • Sarıyer,
  • İstanbulspor,
  • Aydınspor,
  • Ve Fenerbahçe gibi başarılı kulüpler bulunmaktadır.

İlker Yağcıoğlu’nun Futbolculuk Kariyeri Sonrası

Başarılı futbolcu İlker Yağcıoğlu 2003 senesinde aktif futbolu bıraktıktan sonra bir zamanlar top koşturduğu Sakaryaspor’a teknik direktör olarak geri dönmüştür. Burada kulübü bir süre çalıştırdıktan sonra yine başka bir takımın teknik direktörlüğünü yapmıştır. 2010 senesinde Sarıyer’e geçerek 2011 yılına kadar burada futbola olan katkılarını sürdürmüştür. Günümüzde ise çeşitli televizyon kanallarında yorumlarıyla futbola olan hizmetlerini sunmaya sürdürmektedir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.