İlker Karagöz Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
312
İlker Karagöz Kimdir Biyografisi ve Hayatı

İlker Karagöz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde İlker Karagöz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. İlker Karagöz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

İlker Karagöz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

İlker Karagöz Kimdir-Biyografisi ve Hayatı
İlker Karagöz Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Biyografimizde İlker Karagöz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı konusunu söz edeceğiz. Fox TV’de Çalar Saat programının hafta sonu haber programını sunan İlker Karagöz kimdir?İlker Karagöz; 18 Mart 1980 tarihinde babasının öğretmen, annesinin de hemşire olması sebebiyle Muş’ta doğmuştur. Ailenin üçüncü çocuğu olan Arda İlker Karagöz; ilk, orta ve lise öğrenimlerini annesinin memleketi olan Çanakkale’de tamamlamıştır.

İlker Karagöz; lisans eğitimini 1988 senesinde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlamıştır. 2001 yılına gelindiğinde İlker Karagöz; ATV televizyonu Ankara Bürosu’nda staj yapmaya başlamıştır. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik eğitiminden mezun olunca da kadrolu olarak aynı kanalda çalışmaya başlamıştır.

2007 senesinde İlker Karagöz; yeni kurulan Fox televizyonlarına transfer olmuştur. İlk olarak Fox televizyonunda Ankara muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. İlker Karagöz; Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento muhabirlikleri yapmıştır. Aynı zamanda Parlamento Muhabirleri Derneği üyesi olan İlker Karagöz; Fox televizyonlarına haber spikeri olarak girmiştir. Lakin kısa süre sonunda haber editörü olmuştur.

İlker Karagöz; meslektaşı olan Damla Ünler Karagöz ile evlidir. Bu evlilikten Can ve Deniz Karagöz isimlerinde iki oğlu bulunmaktadır. İlker Karagöz son kez 11 Mart 2017 tarihi itibariyle Fox televizyonu ekranlarında “İlker Karagöz ile Çalar Saat Hafta Sonu” isimli programı gerçekleştirmektedir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.