İlayda Ildır kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
135
İlayda Ildır kimdir?, nereli, kaç yaşında?

İlayda Ildır kimdir?, biyografi sitemizde İlayda Ildır kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. İlayda Ildır kimdir? kaç yaşında?, İlayda Ildır kimdir? memleketi neresi, İlayda Ildır kimdir? evi nerede, İlayda Ildır kimdir? nereli, İlayda Ildır kimdir? instagram, İlayda Ildır kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

İlayda Ildır kimdir? Biyografi

İlayda Ildır nereli? Kaç yaşında?

İlayda Ildır kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? İlayda Ildır sevgilisi, babası, evli mi, eşi, kiminle evlendi, çocuğu var mı? İlayda Ildır yer aldığı diziler, filmleri? İlayda Ildır ile ilgili araştırılanler, kısaca yaşamı, vikipedi ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

İlayda Ildır yaşamı ve biyografisi

İlayda Ildır Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Oynadığı dizilerde göstermiş olduğu performanlarla tanınmaktadır.

İlayda Ildır kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu

İlayda Ildır 10 Şubat 1996 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Ankara’dır. Arda Ildır adından erkek kardeşi bulunmaktadır. Eğitim yaşamına İstanbul’da başlayan genç oyuncu liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Yeditepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde sürdürmeye başladı. İlayda Ildır boyu 1.67 cm kilosu 52 kg ve burcu Kova’dır. İlayda Ildır sevgilisi, eşi oyuncu Alican Okumuş’tur. İlayda Ildır oyunculuk kariyerine “D-Smart reklam filminde” oynayarak başladı. Ardından Coca Cola, Avon ve Yogo markalarının yüzü oldu. 

İlayda Ildır oynadığı diziler, filmleri

İlayda Ildır oyuncu olarak kameraların karşısına ilk kez 2017 yapımı “Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde oynadığı “Bilge” rolü ile adım attı. Aynı yıl hem “Savaşçı” hem de “Söz” dizilerinde “Nazlı” rolü ile yer aldı. 2019 senesinde “Sefirin Kızı” dizisinde oynadı. Harry Potter hayranı olan genç oyuncu Harry Potter kitaplarını beğenerek okumaktadır. Ayrıca Justin Timberlake hayranıdır.

İlayda Ildır dizileri ve filmleri

İlayda Ildır yer aldığı diziler? İlayda Ildır hangi dizilerde oynadı?

  • 2020 Sefirin Kızı
  • 2017 Söz (Nazlı)
  • 2017 Savaşçı (Nazlı)
  • 2017 Aşk Laftan Anlamaz (Bilge)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.