İlayda Çevik kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
168
İlayda Çevik kimdir?, nereli, kaç yaşında?

İlayda Çevik kimdir?, biyografi sitemizde İlayda Çevik kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. İlayda Çevik kimdir? kaç yaşında?, İlayda Çevik kimdir? memleketi neresi, İlayda Çevik kimdir? evi nerede, İlayda Çevik kimdir? nereli, İlayda Çevik kimdir? instagram, İlayda Çevik kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

İlayda Çevik kimdir? Biyografi

İlayda Çevik Kimdir? (Sen Anlat Karadeniz Gurbet Kuşu Berrak) Nereli? Kaç Yaşında?

İlayda Çevik 22 Aralık 1994 tarihinde Balıkesir Burhaniye’de dünyaya gözlerini açtı. Güzel oyunucu 24 yaşındadır. Sevgilisi ise Savaşçı dizisinde tanıştığı rol arkadaşı olan Alican Albayrak’tır.

Güzel oyuncu İlayda Çevik özellikle Fox Tv’de yayına giren ve bi hayli iddialı olan Karagül dizisinde Maya Canverdi kişiliği tanındı. Okul çağlarında  Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nin kurslarına katılmış ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencisidir.  İlayda Çevik 5 yıl boyunca Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu’nda eğitim aldı ve oyunlarda rol aldı.

Fox Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Savaşçı dizisinde tecavüze uğrayan bir Türkmen kızını canlandıran tecrübeli oyuncu şimdilerde Sen Anlat Karadeniz dizisinde oynamaya başladı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.