İKİNCİ MURAT

İKİNCİ MURAT

18 Ağustos 2015 0 Yazar: Biyografi

yılında doğmuştur feret devrinde yaşanan taht kavgasından galip ayrılan celebi mehmet’in ve emine hatun’un oğludur.Uzun boylu,beyaz tenli ve yakışıklı olan ikinci murat dikisyon konusun da da oldukca iyiydi ve etkili konuşmalar yapabilirdi.
Beş tane olduğu yedi çocuğu olan ikinci murat çocukları arasından en çok fatih sultan mehmeti sever ve ona değer verirdi. Üçüncü murat oldukça sakin ve ağırbaşlı bir hükümdar olurken aynı zamanda gerektiği takdirde cesur ve hızlı hamleler yaparak oldukça iyi bir hükümdar olduğunu göstermektedir.
İkinci murat aynı zamanda akılı ve güçlü bir hükümdardı ve avrupa’da ki devletlerin birçoğu üçüncü murat’ın elindeki güçü kullanması hailnde fehtler yapabileceğini bilmekteydiler.

Osmanlı devleti’inin avrupa’da duyulmasını otoritesinin güçlenmesini ve tahtta kaldığı otuz yl boyunca devletin gelişmesini sağlayan ikinci murat, aynı zaman da dini değerlerine oldukça bağlı bir hükümdardı. e Dinimizce gerekli unsurlardan olan adaleti en iyi şekilde sağlayan ve zorlama yapmayan padişahlar arasında yerini aldı. İkinci murat daha sonra 1451 yılında hayatını kaybetti.

istanbul escort bayan