İbrahim Sadri kimdir, İbrahim Sadri kaç yaşında?

07.11.2021
341
İbrahim Sadri kimdir, İbrahim Sadri kaç yaşında?

İbrahim Sadri kimdir, biyografi bölümünde İbrahim Sadri biyografi sayfası ile karşınızdayız. İbrahim Sadri kaç yaşında?, İbrahim Sadri memleketi neresi, İbrahim Sadri facebook, İbrahim Sadri nereli, İbrahim Sadri instagram, İbrahim Sadri ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. İbrahim Sadri kimdir? başlığımızın detayları..

İbrahim Sadri Kimdir – İbrahim Sadri Biyografi

1963 İstanbul doğumlu sunucu, İbrahim Sadri ilkokulu ve ortaokulu istanbul kasımpaşa’da bitirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Turnelere çıkarak Anadolu’yu yakında zamandan tanımıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde kendi şiirlerini ve yazılarını yayınlamıştır. Şiir kitapları ve tiyatro kasetleri bulunmaktadır.

İbrahim Sadri’nin 1988’den beri sürdürdiği şiir-kaset macerasınin altıncısı ve kendinden en fazla söz ettireni oldu.Albümleri ise Hüzün Şiirleri, Ben Aşkı Satın Aldım, Eylül Yağmuru, Adam Gibi, Öylesine Sevmiştim, Bir Adın Kalmalı, Birşey Söyle, Ben Sana Mecburum, Bırakıp Gittiğin Kadarız, Sensiz Yarım, Sebebi Sen – Kırmızı Araba, İstasyon Şefi Eliyle, Bugün Pazar, Mehmet Akif Ersoy Şiirleri, Yad, Aldırma Reis, Gideceksen Her Şeyinle Git. Aslını söylemek gerekirse kendini bir şair gibi görmediğini ama şiirlerinin olduğunu ve Kendisinin iyi bir şiir okuyucusu olduğunu belirtiyor.Sadri şiirlerinde Türkiye’de 60’lı 70’li ve 80’li senelerın kargaşa ile sükun içinde aykırı yaşam şekillerini idrak eden bakış açılarını ve geçirdikleri süreçleri ifade ediyor.

Bugüne kadar Memleket Havaları, Adamı Gibi, Paramız Yoksa da Haysiyetimiz Var ve Aşk 29 Harftir isimli kitaplara imzasını atmıştır.

İbrahim Sadri her ne kadar tiyatro, şiir, mizah ve televizyon alanlarında çalışmış ve çalışıyor olsa bile, kendisini “tiyatrocu” olarak gördüğünü ifade etmekle birlikte, tiyatroyu bırakmasını tiyatronun kurumsallaşmamış olmasına ve ekmek kapısı olarak yeterli olmamasına bağlıyor.

Sunduğu programlar ise Eşref Saati, İbrahim Efendi Konağı, Ve İbrahim Sadri, Aşağı Yukarı İbrahim Sadri, Adam Gibi İbrahim Sadri, Bingo Shoş, Kırık Kalpler Kulübü, Televizyon Milleti, Miras ve İbrahim Sadri Masası’dır

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.