Ibrahim Maalouf kimdir, Ibrahim Maalouf kaç yaşında?

07.11.2021
388
Ibrahim Maalouf kimdir, Ibrahim Maalouf kaç yaşında?

Ibrahim Maalouf kimdir, biyografi bölümünde Ibrahim Maalouf biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ibrahim Maalouf kaç yaşında?, Ibrahim Maalouf memleketi neresi, Ibrahim Maalouf facebook, Ibrahim Maalouf nereli, Ibrahim Maalouf instagram, Ibrahim Maalouf ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ibrahim Maalouf kimdir? başlığımızın detayları..

Ibrahim Maalouf Kimdir – Ibrahim Maalouf Biyografi

İbrahim Maalouf  1980 doğumludur. Esasen Lübnanlı olan genç yetenek ünlü trompet ustalarından biri olma özelliğini taşır. Ünlü trompet ustası Nassim Maalouf’un ve pianist Nada Maalouf’un oğlu, Amin Maalof’un yiğeni, Müzikolog ve gazeteci Rushdi Maalouf’un torunudur. Babası Nassim Maalouf’un icadı olan 4 sübaplı trompet ile harika işler çıkaran bir kişidir.

Ünlü sanatçı, Elvis Costello, Sylvia Schwartz ve Sting gibi dünyaca  ünlü isimlerle çeşitli projelere imza atmıştı.

Trompetçi Nassim Maalouf ile piyanist Nada Maalouf’un oğlu ve yazar  Amin Maalouf’un da yeğeni olan İbrahim Maalouf, Gerard Boulanger’dan eğitim  almıştı.

İbrahim Maalouf, 15 yaşındayken seslendirdiği Bach’ın No. 2  Brandenburg Konçertosu’yla müzik kariyerine adım atmıştı.

Paris Konservatuvarı’nda klasik müzik öğrencilerine doğaçlama dersleri  veren sanatçı, 2010’da “Fransız Caz Ödülleri”nde, “Yılın Enstrümantal Keşfi”  ödülüne layık görülmüştü ve 2014’te “Fransız Müzik Ödülleri”nde “En İyi  Uluslararası Müzisyen” ödülünü elde etmişti.

 

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.